Legia Warszawa lepsza od Lecha Poznań - wirtualnie

Podczas polskiej edycji FIFA Interactive World Cup 2009 drużyna KP Legia Warszawa wygrała z zespołem KKS Lech Poznań w starciu w FIFA 09 na PlayStation 3, Legioniści pokonali piłkarzy Lecha 7:1.

Legia Warszawa 7:1 Lech Poznań

Podczas wczorajszych eliminacji do międzynarodowego turnieju FIFA Interactive World Cup 2009 w grę FIFA 09 na PlayStation 3, dwie czołowe drużyny Ekstraklasy rozegrały towarzyski mecz on-line w systemie 10 na 10 zawodników. Drużyna stołecznej Legii gościła w hali warszawskiej Areny Ursynów, gdzie pomiędzy graczami z całej Polski toczyła się walka o awans do Wielkiego Finału FIWC 2009. Mecz komentował Dariusz Szpakowski - znany wszystkim komentator sportowy. Poznańscy Lechici dzielnie walczyli w sali Multikina w Poznaniu.

Legia Warszawa lepsza od Lecha Poznań - wirtualnie

Zanim piłkarze stanęli do wirtualnego pojedynku, poznaliśmy oficjalne składy obu drużyn na wiosenną rundę Ekstraklasy 2008/2009. W barwach Legii Warszawa będą grać nowi zawodnicy: Marcin Komorowski, Krzysztof Ostrowski, Kamil Majkowski, Patryk Koziara, Tomasz Jarzębowski i Adrian Paluchowski. Do zespołu Lecha Poznań dołączyli: Haris Handzić, Jasmin Burić oraz Gordan Golik. W składzie stołecznej Legii w wirtualnym meczu zagrali: Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Jarzębowski, Maciej Rybus, Roger Guerreiro, Maciej Iwański, Miroslav Radović, Ariel Borysiuk, Kamil Majkowski, Sebastian Szałachowski. Drużynę Lecha Poznań reprezentowali: Hernan Rengifo, Robert Lewandowski, Jakub Wilk, Łukasz Białożyt, Rafał Murawski, Sławomir Peszko, Henriquez Ledezma, Dawid Kucharski, Grzegorz Wojtkowiak oraz Anderson Cueto, który grał w zastępstwie Jacka Kadzińskiego.

Determinacja i chęć zwycięstwa obu drużyn była ogromna, ale lepszą drużyną na wirtualnym boisku okazała się Legia, a królem strzelców został Kamil Majkowski, który zdobył aż trzy bramki. Honorowego gola dla drużyny Lecha Poznań strzelił Semir Stilić.

Legia Warszawa lepsza od Lecha Poznań - wirtualnie

"Bardzo cieszmy się z wygranej. Gra na wirtualnym boisku to ciężka walka, ale przede wszystkim świetna zabawa dla nas i dla naszych kibiców. Mecz był świetnym przetarciem przed pierwszym meczem ligowym, dzięki czemu będziemy mieć przewagę psychologiczną. Myślę, że Lech będzie chciał rewanżu za swoją przegrana w wirtualnym meczu, ale my w realu postaramy się być lepsi od Kolejorza" - skomentował mecz Maciej Rybus, pomocnik Legii i zdobywca bramki w e-meczu.

"To była dobra zabawa. Gratulujemy Legii wygranej i zapewniamy, że takie wyniki w spotkaniach z Lechem Poznań, piłkarze warszawskiego klubu mogą zobaczyć tylko w wirtualnym świecie" - powiedział po meczu Rafał Murawski, kapitan Lecha Poznań.

Znamy zwycięzcę FIFA Interactive World Cup 2009

Polskie finały FIFA Interactive World Cup 2009 przyniosły nam oczywiście również zwycięzcę turnieju. Okazało się, że najlepszym zawodnikiem FIFA 09 w Polsce jest Marcin Raptis ze Skórzewa, który pokonał 512 graczy z całego kraju.

Legia Warszawa lepsza od Lecha Poznań - wirtualnie

Zwycięzca turnieju będzie reprezentował biało-czerwonych podczas międzynarodowego finału FIFA 09 w Barcelonie. Jest o co walczyć - nagrodą główną w finale jest 20 tysięcy dolarów oraz samochód Kia Soul. Dodatkowo, zwycięzca otrzyma zaproszenie na doroczną Światową Galę Mistrzów FIFA 2009, która odbędzie się w styczniu 2010 roku.

Tegoroczna edycja FIWC odbywa się już po raz piąty i jest jedynym na świecie wirtualnym turniejem zatwierdzonym przez organizację FIFA. W zeszłorocznych mistrzostwach FIWC wzięło udział 25 tysięcy graczy z 179 krajów i 6 federacji z całego świata.