Legia.com: baza danych dziennikarzy padła łupem hakerów

Dane dziennikarzy z systemu akredytacyjnego klubu piłkarskiego Legia Warszawa zostały wykradzione przez hakerów i opublikowane w internecie. Są to szczegółowe informacje zawierające m.in. imiona, nazwiska, dane adresowe, numery telefoniczne i adresy e-mail.

Legia.com

Serwis Niebezpiecznik.pl poinformował o tym, że łupem hakerów padły dane użytkowników sklepu internetowego Legii Warszawa. Legia szybko zareagowała wydając oficjalne oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że co prawda hakerzy wykradli dane dziennikarzy z systemu akredytacyjnego, ale informacje dotyczące klientów sklepu są nietknięte.

Polecamy: Chcieli zrobić DDoS razem z Anonymous... złapali groźnego trojana

Zobacz również:

  • Legia Warszawa - Flora Tallinn już dziś. Sprawdź, gdzie oglądać

Mimo tego, że skala zdarzenia jest nieco mniejsza niż początkowo donosił Niebezpiecznik.pl, to jednak sytuacja jest poważna. Legia informuje, że sprawa ta jest analizowana przez wykonawcę oprogramowania HIVE Sports & Media. Została ona również zgłoszona Policji.

Zobacz też: Steam: hakerzy mogli wykraść dane transakcji

Firma HIVE Sports & Media oświadczyła, że błąd w oprogramowaniu, który umożliwił atak i wyciek danych został wyeliminowany w dniach 24-25 lutego 2012 roku. Obecnie firma kompleksowo sprawdza oprogramowanie, które dostarczyła Legii Warszawa, aby wyeliminować możliwość kolejnych ataków.

Haker hex, który umieścił w sieci listę danych dziennikarzy z elektronicznego biura prasowego poinformował, że uzyskał te informacje stosując technikę SQL Injection. Podobną metodę wykorzystali napastnicy np. podczas ubiegłorocznego ataku na PlayStation Network.