Legion Arena - pierwsza odsłona

Na oficjalnej stronie tytułu Legion Arena, produkcji studia Slitherine, pojawiły się pierwsze screenshoty przedstawiające grafikę, którą przyjdzie graczowi zobaczyć podczas rozgrywki w tej grze.

Legion Arena jest grą RPG, w której gracz dowodzić będzie rzymską armią i będzie musiał stawić czoło wrogom Rzymu. Jego zadaniem będzie rekrutacja oraz trening żołnierzy, wybór umiejętności, które będą doskonalić - wszystko w celu zbudowania najpotężniejszej armii na Świecie. Legion Arena jest grą typu single player, jednak do rozgrywki potrzebne jest połączenie z Internetem, podczas którego na stronie gry publikowane będą osiągnięcia graczy.

Na potrzeby Legion Arena stworzono zupełnie nowy engine graficzny, który umożliwia wygenerowanie tysięcy trójwymiarowych żołnierzy - niestety producent gry nie zdradził na razie więcej szczegółów związanych z tym silnikiem.

Co ciekawe, gra udostępniana będzie za darmo i bez pobierania jakichkolwiek opłat abonamentowych, itp. Premiera zapowiadana była na luty 2005, jednak producent nie podał oficjalnych informacji nt. powodów opóźnień i ostatecznej daty ukazania się tytułu.


Zobacz również