Legion Play, czyli przenośna konsola do gier z Androidem od Lenovo

Wraz z rozrastającym się rynkiem cloud gamingu, coraz więcej firm próbuję w nim swoich sił. Zdaje się, że Lenovo jest właśnie jedną z nich, gdyż w Internecie pojawiły się przecieki dotyczące najnowszej konsoli tej firmy.

Źródło: Lenovo

W sieci pojawił się nowy, ciekawy przeciek przedstawiający konsolę Lenovo z systemem Android. Legion Play ma być odpowiedzią Lenovo na Steam Deck firmy Valve oraz linię Switch od Nintendo. Jak pokazuje materiał pozyskany przez redakcję Liliputing ze strony Lenovo, konsola ta miała mieć swoją premierę na targach MWC 2021, choć wciąż pozostaje tajemnicą to, dlaczego tak się nie stało.

Źródło: Lenovo

Źródło: Lenovo

Legion Play jest opisana jako konsola do gier w chmurze zaprojektowana dla gier AAA, pozwalając użytkownikom grać w gry mobilne i strumieniowanie bibliotek gier z PC na jednym urządzeniu. Konsola ta jest wyposażona w 7-calowy wyświetlacz FHD z obsługą HDR 10 i proporcjami ekranu 16:9. Urządzenie posiada również podwójne głośniki i wbudowane kontrolery, które nie są odłączane, a także baterię o pojemności 7000 mAh.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 26.11.2021]
  • Steam Deck - premiera przesunięta. Co jest powodem?
Źródło: Lenovo

Źródło: Lenovo

Konsola wydaje się działać pod kontrolą zmodyfikowanej wersji Androida, a na jednym ze screenów widać, że obsługuje ona platformę GeForce Now firmy Nvidia. Nie wiadomo jeszcze, jakie inne usługi strumieniowania gier będą obsługiwane przez to urządzenie, jak również o reszcie szczegółów sprzętowych stojących za nim.