Leica M3 w wersji "cyfrowej"

Japońska firma Komamura wprowadziła do swojej oferty nowy aparat cyfrowy, który jest miniaturową repliką kultowego modelu Leica M3. DCC Leica M3 (5.0) to jednak nie zabawka, lecz w pełni funkcjonalna cyfrówka umożliwiająca wykonywanie zdjęć w rozdzielczości sięgającej 5 milionów pikseli.

Aparat DCC Leica M3 (5.0), który charakteryzuje się niewielkimi wymiarami (74 x 44 x 47 mm) oraz wagą (110 gramów), wyposażony został w matrycę CMOS o rozdzielczości 3,2 megapikseli (5 MP - interpolowana) oraz obiektyw Minoctar.

DCC Leica M3 (5.0)

DCC Leica M3 (5.0)

Poza podstawową funkcją wykonywania zdjęć urządzenie pozwala na rejestrowanie sekwencji wideo (AVI) w rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Użytkownik otrzymał też do dyspozycji 1,5-calowy wyświetlacz TFT LCD oraz pamięć flash o pojemności 32 MB, którą w prosty sposób może rozbudować korzystając z kart Secure Digital (o maksymalnej pojemności 4 GB). Warto też dodać, że do komunikacji z komputerem służy złącze USB.

Nowy aparat powinien trafić do sprzedaży na rynku japońskim w styczniu 2007 roku. Jego cena została ustalona na około 400 USD.


Zobacz również