Leica M9-P - minimalistyczny cyfrowy dalmierzowiec za 25 tys. złotych

Firma Leica Camera AG wprowadziła na rynek nową wersję pełnoklatkowego dalmierzowca M9. Nosi ona oznaczenie M9-P i cechuje się minimalistycznym designem.

Pod względem technicznym pełnoklatkowy (18-megapikselowy sensor CCD o wymiarach 23,9 x 35,8 mm) dalmierzowiec Leica M9-P w zasadzie nie różni się od swojego pierwowzoru. W informacji prasowej możemy natomiast przeczytać, że "został stworzony w oparciu o preferencje najbardziej doświadczonych użytkowników M-Systemu".

Przeznaczone dla profesjonalnych użytkowników urządzenie oferuje ogromne możliwości zamknięte w niewielkim korpusie, do którego można dołączać obiektywy Leica M o ogniskowych 16-135 mm. M9-P to też przede wszystkim ogromna wytrzymałość i żywotności (np. jego obudowa została pokryta okleiną z wulkanitu skórzanego, który jest szczególnie odporny na zużycie) gwarantująca, że będzie on bez problemu pracował przez dziesięciolecia.

Leica M9-P, w odróżnieniu od modelu M9, wyposażona została w odporniejsze, szafirowe szkło przykrywające wyświetlacz LCD. Ponadto cechuje się skromniejszym designem, zaś znajdujące się w "zwykłym" modelu czerwone koło z napisem "Leica" zniknęło (rozwiązanie to zostało wprowadzone, aby zapobiec kradzieżom - wspomniane oznaczenie bardzo rzucało się w oczy). W zamian za to na górnej części obudowy pojawił się grawerunek informujący z jakim sprzętem mamy do czynienia.

Wersja "P" nie zastępuje modelu M9. Stanowi jedynie urozmaicenie oferty firmy, za które trzeba zapłacić 25 tysięcy złotych (teraz już wiadomo dlatego ta "czerwona kropka" jest taka ważna;-)).