Lekarz pozywa Apple o naruszenie patentu

Według wykładowcy NYC School of Medicine EKG w Apple Watch Series 4 i Series 5 korzysta z patentu bez zgody jego właściciela.

Zegarek Apple Watch zadebiutował na rynku w kwietniu 2015 roku i pomimo wielu kontrowersji związanych z wyglądem oraz ceną szybko okazało się, że jest to akcesorium, które potrafi uratować życie. Pierwszy tego typu przypadek zarejestrowano zaledwie miesiąc po premierze rynkowej Apple Watch Series 0. Pierwsze generacje zegarka potrafiły jedynie monitorować puls, ale już ta funkcja umożliwiała wykryć nieprawidłowości.

Lekarz pozywa Apple o naruszenie patentu

Źródło: apple.com

Od czasu premiery Apple Watch co jakiś czas w internecie pojawiają się kolejne historie, które udowadniają, że smartwatche mogą ratować życie. Apple stworzyło nawet krótki filmik, w którym przedstawiono niektóre z sytuacji, w których Apple Watch pomógł ratować ludzkie życie.

Kolejnym przełomem była zeszłoroczna premiera Apple Watch Series 4 z wbudowanym elektrokardiogramem (EKG). Rozwiązanie to pozwala na wykrywanie nieprawidłowego rytmu pracy serca oraz migotania przedsionków. Funkcja ta pojawiła się także w tegorocznym modelu Apple Watch Series 5. Teraz okazuje się, że technologia, która zostać wykorzystana do implementacji funkcji EKG w Apple Watch mogła zostać wykorzystana przez giganta z Cupertino bez odpowiednich licencji.

Według Bloomberga w piątek złożono pozew w amerykańskim Sądzie Rejonowym dla Wschodniego Okręgu Nowego Jorku. Dr Joseph Wiesel, wykładowca w NYU School of Medicine twierdzi, że Apple narusza patent, który otrzymał za metodę opracowaną przez niego w celu wykrycia nieprawidłowych rytmów serca. Wiesel przekonuje, że po raz pierwszy rozmawiał z Apple w sprawie patentu już w 2017 roku, czyli jeszcze przed wprowadzeniem Apple Watch Series 4 na rynek.

Dr Wiesel uważa, że Apple odmówiło negocjacji i chce, aby sąd nakazał gigantowi wypłatę tantiem oraz wydanie zakazu zbliżania, który w amerykańskim prawie uniemożliwia gigantowi technologicznemu korzystanie z opatentowanej technologii bez pozwolenia.

Źródło: phonearena.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących