Lekarze pod lupą

Departament Zdrowia Rhode Island udostępnił w Internecie bazę danych, zawierającą informacje o posiadanych przez lekarzy licencjach na świadczenie usług medycznych.

Departament Zdrowia na Rhode Island stworzył i udostępnił w trybie online bazę danych, za pomocą której każda osoba korzystająca z usług medycznych może sprawdzić, czy osoba je świadcząca ma licencję na wykonywanie zawodu. Baza została udostępniona na stronie License2000. Oprócz informacji, czy lekarz ma licencję na wykonywanie zawodu, użytkownik może sprawdzić, czy w ciągu ostatnich 10 lat nie podjęto przeciwko niemu działań dyscyplinarnych.

W bazie zgromadzono informacje o 87 tys. licencji na wykonywanie zawodu oraz o 30 tys. licencji wydawanych instytucjom tj. szpitalom czy laboratoriom. System opracowano na podstawie rozwiązań dostarczonych przez firmę System Automation Corp. Publiczny dostęp do bazy danych ma zmniejszyć obciążenie pracowników administracyjnych, a także zwiększyć bezpieczeństwo osób, które mogą teraz świadomie wybierać, kto będzie dbał o ich zdrowie.

www.health.state.ri.us/L2K/license.htm


Zobacz również