"Lekki" KaZaA też 2.0

W Sieci dostępny jest już program KaZaA Lite 2.0, czyli pozbawiona reklamowo-szpiegowskich dodatków wersja popularnego programu do bezpośredniej wymiany plików (P2P). KaZaA Lite to produkt nieoficjalny, opracowany przez grupę hakerów, ale oferujący wszystkie funkcje oryginału.

KaZaA Lite cieszy się coraz większą popularnością, co jest spowodowane nie tylko ogólną niechęcią użytkowników do wszelkiego rodzaju reklamowych dodatków. Producent tego klienta sieci P2P nadwerężył także zaufanie użytkowników "wyposażając" swój program w oprogramowanie firmy Brilliant Digital Entertainment. Nie jest to typowy moduł reklamowy, zbierający informacje o użytkownikach programu. Umożliwia on bez wiedzy użytkownika dystrybucję danych z wykorzystaniem jego komputera i łącza internetowego oraz posiada możliwości przetwarzania rozproszonego. Technologia ta pozwala na zdalne wykorzystanie mocy obliczeniowej komputera.

Poza brakiem reklam i programów SpyWare, KaZaA Lite wyposażono dodatkowe moduły, takie jak SpeedUp do wynajdywania dodatkowych źródeł plików, Sig2Dat czy SuperTrick pack.

KaZaA Lite 2.0 można bezpłatnie pobrać ze strony producenta:

http://www.k-lite.tk