Lekki i wydajny laptop Samsunga z serii 9 już w Polsce

Na półkach polskich sklepów zagościł nowy laptop Samsunga z serii 9. Jest to lekka niewielka konstrukcja oferująca sporą wydajność oraz 13,3-calowy ekran. Producent podkreśla, że to pierwszy notebook na świecie, który uzyskał certyfikat TCO Certified Edg.

Przenośny komputer Samsunga z serii 9

Polecamy:

Zobacz też:

Notebook z serii 9 to niewielki komputer wyposażony w elegancką obudowę wykonaną z duraluminium. Samsung zwraca przede wszystkim uwagę na parametry zastosowanego w nim 13,3-calowego ekranu LCD (1366 x 768 pikseli), który (wedle deklaracji) potrafi wyświetlić obraz cechujący się jasnością na poziomie 400 cd/m2 oraz współczynnikiem kontrastu 1300:1. Co więcej, jasność, dzięki zastosowaniu specjalnych czujników mierzących natężenie światła otoczenia, jest automatycznie dostosowywana do zewnętrznych warunków oświetleniowych (czujniki dopasowują ponadto optymalnie podświetlenie klawiatury).

Notebook korzysta z procesora Intel Core i5 2537M (1,40 GHz) oraz oferuje do 8 GB pamięci RAM i dysk typu SSD (o pojemności 128 GB lub 256 GB), dzięki któremu potrafi się uruchomić w 12 sekund (funkcja Fast Start). Ponadto pozwala na komunikację bezprzewodową za pomocą technologii WiFi 802.11 b/g/n i Bluetooth 3.0 oraz podłączenie zewnętrznych urządzeń do dwóch portów USB, z których jeden dostępny jest w najnowszej wersji 3.0.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Sprzęt mierzy 328 x 227 x 15,9 - 16,3, waży 1,31 kg i korzysta z akumulatora wystarczającego na blisko 8 godzin pracy (wedle Samsunga). Ze względu na swoją wielkość, nie oferuje on jednak możliwości odczytu krążków optycznych (chyba, że zastosujemy zewnętrzny napęd).

Warto też dodać, że notebook jako pierwszy na świecie (musimy tutaj wierzyć na słowo Samsungowi) uzyskał certyfikat TCO Certified Edge, który stanowi uzupełnienie ogólnie zaakceptowanego certyfikatu TCO. Na szczególne wyróżnienie szwedzkiej konfederacji TCO zasłużyła technika wyświetlania obrazu.

Koreańska nowość powinna już być dostępna w sprzedaży. Niestety nie jest ona tania, gdyż trzeba za nią zapłacić blisko 6000 zł.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: