Lekkie 500GB od Verbatim

O tym, że małe jest piękne już wiemy, ale o tym, iż małe jest pojemne dopiero możemy się przekonać. Wraz z początkiem czerwca, firma Verbatim wprowadza na rynek swój najnowszy 2,5-calowy zewnętrzny dysk twardy. Urządzenie waży jedynie 170g i zamyka w sobie trzy talerze, każdy po 166 GB, co daje w sumie imponującą pojemność 500 GB. Producent twierdzi, że jest to najlżejszy dysk o pojemności pół terabajta na świecie.

Dysk komunikuje się z komputerem za pomocą standardu USB 2.0, umożliwiając transfer z prędkością 480 Mbitów/sekundę. Wersja combo oferuje również połączenie Firewire o przepustowości do 400 Mbitów/sekundę. Dysk zasilany jest bezpośrednio ze złącza USB 2.0, nie wymaga żadnych dodatkowych zasilaczy i nie posiada wentylatora, dzięki czemu pozostaje nieomal bezgłośny. Verbatim SmartDisk wyróżnia się także interesującym designem.

Tworzenie kopii zapasowych znacznie ułatwia dołączone do pudełka oprogramowanie Nero BackItUp 2 Essentials dla Microsoft Windows lub Time Machine dla systemu Leopard od Apple. Propozycja Verbatima skierowana jest w dużej mierze dla użytkowników laptopów, nic jednak nie stoi na przeszkodzie żeby podłączyć go do innych urządzeń multimedialnych. Sugerowana cena detaliczna nie jest niestety niska - wynosi 820 zł brutto.