Lenovo IdeaPad A1 - niska cena tabletu szansą na sukces?

Tani Tablet Lenovo IdeaPad A1 z systemem Android 2.3 jest jakby odpowiedzią chińskiej firmy na zapotrzebowanie rynku. Wiele wskazuje na to, że właśnie cena jest głównym czynnikiem, który wpłynął na słabe wyniki innych tabletów z systemem Android i ich problemy w rywalizacji z iPadem.

IdeaPad A1 z 7-calowym wyświetlaczem waży 400 g i ma 1,27 cm grubości. W sklepach ma pojawić się pod koniec września w cenie 199 dolarów. Będzie więc znacznie tańszy od swoich 7-calowych rywali, takich jak Acer Iconia Tab A100 za 329 dolarów i Samsung Galaxy Tab za 279 dolarów. Należy tu dodać, że cena tego ostatniego tabletu jest teraz dwukrotnie niższa niż w dniu premiery.

Nick Reynolds mów, że Lenovo widzi swój tablet jako dodatek do komputera PC, a jego niska cena powinna wpłynąć na wysokie zapotrzebowanie zwłaszcza na rynkach rozwijających się. Z taką ceną Lenovo ma większe szanse na rywalizację z iPadem 2 (minimalna cena 499 dol.) niż jego konkurenci z systemem Android. Będzie to najtańszy tablet z systemem mobilnym Google od liczących się producentów.

Zobacz również:

  • Lenovo LOQ - nowa marka gamingowych laptopów już wkrótce na rynku
  • Szukasz prezentu dla dziecka na każdą okazję? Oto najlepsze pomysły dla małych i dużych

Niska cena + satysfakcja = sukces

Niedawna wyprzedaż tabletu HP TouchPad za 99 dolarów pokazała, że niska cena może spowodować bardzo duże zainteresowaniem i być dobrym sposobem na uzyskanie rozpoznawalności marki na kształtującym się rynku - nawet jeśli początkowo odbije się to na rentowności. Istnieje wiele tanich tabletów mniejszych firm, ale do tej pory żaden z większych producentów nie zdecydował się na wydanie tak taniego urządzenia jak IdaPad A1.

Oprócz niskiej ceny, Lenovo musi jednak zaoferować satysfakcjonującą jakość. IdeaPad A1 działa pod kontrolą Androida Gingerbread. Możliwe, że doczeka się aktualizacji do Android Ice Cream Sandwich, gdy ta pojawi się na rynku. Urządzenie napędzane jest jednordzeniowym procesorem ARM Cortex-A8, dysponuje dyskiem o pojemności 32 GB, miejscem na karty MicroSD i wejściem micro USB. Posiada też dwa aparaty fotograficzne i specjalny interfejs użytkownika z dostępem do Android Market i Lenovo App Shop. Tablet będzie dostępny w kilku kolorach.