Lenovo LOQ - nowa marka gamingowych laptopów już wkrótce na rynku

Seria gamingowych laptopów Lenovo Legion nie będzie już sama w portfolio producenta. Lenovo ogłosiło linię LOQ, która przeznaczona jest dla nieco mniej wymagających graczy.

Lenovo Legion to seria już niemal legendarna. Teraz do portfolio firmy trafiają kolejne urządzenia przeznaczone dla graczy. Tym razem będą dostępne pod nazwą LOQ. Z czym będziemy mieć do czynienia? Każdy zainteresowany wybierze spośród 4 modeli laptopów (2 z procesorami Intela i dwa z procesorami AMD) oraz jednej stacjonarki (Intel).

Laptopy będą dostępne w dwóch rozmiarach ekranu - 15 oraz 16 cali. Podobnie jak w serii Legion, najważniejsze złącza zostały umieszczone z tyłu obudowy. Kolejną rzeczą wziętą z Legionów jest chip SI (Lenovo LA Ai). Dzięki jego zastosowaniu, możemy liczyć na lepsze osiągu w grach oraz poprawioną optymalizację pracy poszczególnych komponentów. Wszystko przez maszynowe uczenie nawyków użytkownika. We wszystkich modelach znajdziemy także MUX switch, który pozwala na korzystanie ze zintegrowanej karty graficznej w przypadku mniej wymagających procesów.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?
  • Jak sprawdzić stan i status baterii w laptopie? [PORADNIK]
Lenovo LOQ - nowa marka gamingowych laptopów już wkrótce na rynku

Tak jak wspominałem wcześniej, laptopy będą dostępne w dwóch rozmiarach. Komputery z ekranami 15 cali wyświetlą obraz w rozdzielczości FullHD z częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz. Z kolei większe modele to już ekrany 4K z 165 Hz. Sercami laptopów będą procesory 13. generacji Intel Core lub AMD Ryzen 7000, oraz karty graficzne NVIDIA GeForce RTX serii 40XX. Laptopy będą sprzedawane z 16 GB pamięci RAM (z możliwością rozbudowy do 32 GB).

W nowej serii dostępny będzie także komputer stacjonarny Lenovo LOQ Tower 17IRB8. W obudowie znajdzie się procesor Intel Core i7-013700 13. generacji oraz karta graficzna NVIDIA RTX z serii 40XX. Maksymalnie zamontujemy tutaj 32 GB pamięci RAM 3200 MHz DDR4. Całość została zamknięta w 17-litrowej obudowie.

Lenovo LOQ - nowa marka gamingowych laptopów już wkrótce na rynku

Poszczególne modele będą pojawiać się na polskich rynku od kwietnia do czerwca 2023 roku. Nie są znane jeszcze dokładne polskie ceny, jednak możemy sobie je delikatnie zobrazować, patrząc na zagraniczne propozycje.

  • Lenovo LOQ 16IRH8 (Intel) – 1149,99 USD
  • Lenovo LOQ 16APH8 (AMD) – 1149,99 USD
  • Lenovo LOQ 15IRH8 (Intel) – 899,99 USD
  • Lenovo LOQ 15APH8 (AMD) - 899,99 USD
  • Lenovo LOQ Tower 17IRB8 (Intel) - 979,99 USD


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: