Lenovo LePad w czerwcu również poza Chinami

Chiński producent sprzętu komputerowego ogłosił, że jego pierwszy tablet LePad, który wzbudził duże zainteresowani na targach CES, na pewno pojawi się również poza Chinami. Najpierw jednak, będzie przez pewien czas sprzedawany tylko na rodzimym rynku.

W czerwcu LePad ma być dostępny na światowym rynku, ale najpierw pojawi się w Chinach pod koniec marca - powiedział dziś rzecznik prasowy Lenovo. W styczniu firma informowała, że urządzenie będzie kosztować 399 - 499 dolarów.

LePad, pierwszy tablet Lenovo, został zaprezentowany w styczniu na targach CES. Urządzenie posiada 10,1-calowy ekran i 1,2 GHz procesor Qualcomm Snapdragon. Tablet korzysta z systemu Android 2.2.

Lenovo to czwarty największy na świecie producent komputerów, który dominuje na chińskim rynku. Obecnie zaczął pracować nad tabletami i smartfonami, a w tym celu otworzył w zeszłym miesiącu specjalny oddział pracujący nad urządzeniami tego typu.

Na targach CES, Lenovo przedstawiło także urządzenie IdeaPad U1, które jest w pełni sprawnym laptopem bez ekranu, za który służy mu tablet LePad. Ich połączenie daje hybrydę laptopa z Windows 7 i tabletu z Androidem 2.2. Proces łączenia tych dwóch urządzeń jest bardzo prosty. IdeaPad U1 ma kosztować około 1000 dolarów.