Lenovo LePad w sklepach w przyszłym roku

Nowy tablet Lenovo trafi do amerykańskich sklepów na początku przyszłego roku. Na podbój rynku już teraz ruszył natomiast IdeaPad U260.

Yang Tuanqing, prezes Lenovo, ogłosił, że firma zamierza wprowadzić do sklepów tablet nazwany LePad. Jego amerykańska premiera miałaby się odbyć w przyszłym roku, a urządzenie konkurować ma między innymi z iPadem i Galaxy Tab Samsunga.

Krótki komunikat Lenovo ograniczył się jednak do zapowiedzi premiery urządzenia. Jego możliwości, specyfikacja i ostateczna cena wciąż nie są znane. Zmianie uległy również pierwotne założenia firmy, która ponoć wróciła do rozmów o systemie operacyjnym, pod kontrolą którego działać ma LePad. Zakładano, że będzie to Android. Teraz okazuje się, że sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Więcej można natomiast powiedzieć o innym produkcie Lenovo - IdeaPad U260. Jest to laptop z 12,5-calowym wyświetlaczem. Można go nabyć w kilku wersjach z procesorami Core i3-380UM lub Core i5-470UM, maksymalnie 4GB pamięci RAM i 320GB twardym dyskiem. Urządzenie może także zostać wyposażone w szklany gładzik i "oddychającą", chłodzącą dłonie klawiaturę. IdeaPad U260 trafił do sklepów w USA piętnastego listopada. Wyceniono go na 899 dolarów.