Lenovo: SSD w standardzie

Koncern Lenovo postanowił, że we wszystkich highendowych notebookach będzie standardowo stosowało dyski SSD. Z jednej strony pozwoli to zmniejszyć zapotrzebowanie na energię i wydłużyć czas pracy komputera na bateriach, z drugiej - powinno wspomóc rozwój rynku tego dysków.

David McQuarrie, odpowiedzialny w Lenovo za europejski rynek notebooków, mówi, że wybór SSD to rodzaj zakładu. Stwierdza, że każda firma w stawiając na jakąś technologię, zawiera zakład. Podobnie jest z SSD. "Nie spowodujesz, by ceny spadły, jeśli nie zmusisz rynku do szerokiego przyjęcia technologii". McQuarrie dodaje, że w ciągu 6 miesięcy ceny SSD powinny zacząć spadać.

Lenovo: SSD w standardzie

Lenovo X300

Firma Lenovo zaprezentowała właśnie jednocześnie bardzo lekki i cienki notebook X300. Mimo iż firma tego nie potwierdza, powszechnie został on uznany za odpowiedź na komputer MacBook Air. Maszyna Lenovo korzysta z 64-gigabajtowego SSD, jej grubość wynosi 18,5 milimetra, a waga to 1,33 kg. Producent X300 twierdzi, że czas pracy na bateriach wynosi 6,5 godziny jeśli korzystamy z napędu optycznego. Gdy jest on odłączony notebook może pracować przez 10 godzin.