Lenovo ThinkCentre X1 - najlepszy biznesowy AiO do pracy

Lenovo ThinkCentre X1 to nowoczesny komputer AiO o kompaktowej konstrukcji, sporych możliwościach i ciekawej stylistyce, który może być ozdobą każdej firmy i biurka.


Dzięki umieszczeniu podzespołów komputera w obudowie monitora Lenovo ThinkCentre X1 zajmuje niewiele miejsca na biurku. Producentowi udało się przy tym zachować smukłą sylwetkę komputera. Obudowa monitora ma od 1 do ok 3 cm grubości i trudno się domyśleć, że w jej wnętrzu umieszczono płytę główną, procesor i pozostałe elementy komputera.

Lenovo ThinkCentre X1  - najlepszy biznesowy AiO do pracy

ThinkCentre X1 jak przystało na komputer biznesowy ma też mocną konstrukcję. Obudowa wykonana jest z lekkiego i sztywnego aluminium. Dzięki niemu komputer ma swój charakter a przy tym jest praktyczny. Nie jest na nim widoczny kurz, nie powstają też mikrorysy. Metalowa stopka i ramię umożliwia odchylanie monitora w zakresie od -5 do 45 stopni. Zamontowany na ramieniu monitora uchwyt pozwala na ograniczenie plątaniny kabli na biurku.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?

Nowoczesne podzespoły

Lenovo ThinkCentre X1 wyposażony jest w 23,8 calowy ekran wykonany w technologii IPS. Pracuje on w naturalnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, ma szerokie kąty widzenia, odpowiednią jasność (250 cd/m2) i oferuje dobrą reprodukcję kolorów. Specjalna powłoka zamontowana na matrycy minimalizuje odblaski i refleksy świetlne.

Wnętrze komputera kryje energooszczędną platformę Intela, która przystosowana jest do montażu najnowszej generacji procesorów. Szczególnie ciekawe są jednostki Core i7 z technologią vPro, które zostały specjalnie stworzone na potrzeby firm.

Lenovo ThinkCentre X1  - najlepszy biznesowy AiO do pracy

Technologia vPro sprawia komputer jest dobrze zabezpieczony przed niepowołanym dostępem a nawet kradzieżą i prosty w serwisowaniu. Dzięki Intel Active Management Technology mniejsze problemy mogą być rozwiązane zdalnie, bez konieczności wizyty serwisanta Nawet w sytuacji gdy system operacyjny nie pracuje poprawnie. Dodatkowy moduł TPM (Trusted Platform Module) wspomaga szyfrowanie danych, a Intel Anti-Theft Technology automatycznie blokuje skradziony, lub zagubiony komputer.

Co ważne zastosowane procesory z rodziny Core i7 charakteryzują się najlepszym stosunkiem wydajności do poboru prądu. Dzięki nim komputer jest bardzo szybki, ale też energooszczędny. W połączeniu z szybkim dyskiem SSD okazuje się doskonale radzić nawet z wymagającymi aplikacjami.

Lenovo ThinkCentre X1 nie ma też problemów z rozbudową pamięci RAM, którą można powiększyć do 16 GB (DDR4). W obudowie komputera można zamontować dowolny dysk 2,5 calowy. Jest też w pełni gotowy do przyprowadzania wideokonferencji.

Tuż nad monitorem umieszczono dobrej jakości kamerę internetową (1080p) i podwójny mikrofon z funkcją redukcji szumów otoczenia dźwięk i obraz jest certyfikowany przez Skype). Komputer wyposażony jest także w zapewniającą prywatność przesłonę kamery oraz funkcję rozpoznawania głosu.

Dodatkowe możliwości

ThinkCentre X1 ma też gniazdo Kensington Lock, które pozwala zabezpieczyć go przed kradzieżą. Szczelna i solidna konstrukcja obudowy, odporna na pył sprawia, że komputer bez problemów może pracować również w miejscach publicznych, takich jak recepcje, punkty informacyjne i sale konferencyjne.

Do komputera dodawana jest bezprzewodowa klawiatura i mysz. Lenovo oferuje też szereg dodatkowych akcesoriów, jak np. linkę zabezpieczającą Kensington Microsaver DS, która pozwala przyczepić komputer do elementów wyposażenia pomieszczenia i w ten sposób zabezpieczyć go przed kradzieżą. W sprzedaż jest też uchwyt VESA ThinkCentre X1, który umożliwia montaż komputera na ścianie.

Lenovo ThinkCentre X1  - najlepszy biznesowy AiO do pracy

Lenovo ThinkCentre X1 wyposażony jest w nowoczesną i stylową obudowę wykonaną z aluminium. Dysponuje też najnowszej generacji platformą Intela i świetnym ekranem. Na wyposażeniu komputera są też gniazda USB 3.0, nowoczesny interfejs DisplayPort, gigabitowa karta LAN i dwuzakresowa karta Wi-Fi 802.11ac.

Lenovo ThinkCentre X1 świetnie wpisuje się w nowoczesną i kompaktową konstrukcję All in One. Co ważne jest nie tylko energooszczędny, ale też ekologiczny. W 65% składa się z materiałów wtórnych (PCC). Posiada również certyfikaty ULE Gold, ENERGY STAR 6.1 oraz EPEAT Gold. Dodatkową zaletą ThinkCentre X1 jest wysoka kultura pracy komputera. Podczas pracy z pakietami biurowymi praktycznie nie słuchać, że komputer pracuje.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: