Lenovo ThinkPad X1 Carbon - najlżejszy 14-calowy ultrabook

Latem do sprzedaży trafi nowy ultrabook firmy Lenovo - model ThinkPad X1 Carbon. To 14-calowe urządzenie zostało wykonane w oparciu o włókna węglowe dzięki czemu cechuje się bardzo niską wagą.

Dla producentów ultrabooków wzorem jest Apple MacBook Air, co powoduje, że za wszelką cenę starają się wyposażyć swoje konstrukcje w aluminiowe obudowy. Najnowszy ultrabook firmy Lenovo - model ThinkPad X1 Carbon - odchodzi od tej zasady, gdyż zbudowany został w oparciu o wytrzymałe włókna węglowe.

Dzięki temu zabiegowi urządzenie to jest lżejsze od swojego 13-calowego poprzednika (modelu X1, który wnikliwie przetestowało nasze laboratorium) o blisko 0,4 kilograma (waży 1,36 kg) i ma być najlżejszym 14-calowym ultrabookiem na rynku.

Pozostałe kluczowe cechy ThinkPada X1 Carbon również przedstawiają się interesująco:

- procesor Ivy Bridge

- rozdzielczość 1600 x 900 pikseli (jasności 300 cd/m2)

- dźwięk przestrzenny Dolby Home Theater v4

- kamerka rejestrująca obraz w rozdzielczości 720p i oferująca funkcję Face Tracking

- porty USB 2.0 i USB 3.0

- złącze Mini Display Port

- czytnik kart SD

- czytnik linii papilarnych

We wcześniejszym modelu X1 zastrzeżenia budził czas pracy na baterii. Niestety nie wiadomo, czy element ten został poprawiony w jego "węglowym" następcy. Wiadomo natomiast, że oferuje on funkcję Rapid Charge, która pozwala na naładowanie baterii do 80% w czasie 30 minut.

ThinkPad X1 Carbon trafi do sprzedaży latem. Niestety jego cena nie jest na razie znana.

____________

Jak wam się podoba najnowszy ultrabook Lenovo? Jest lepszy od MacBooka Air?