Lenovo ThinkPad X1 Hybrid z dwoma systemami i dwoma procesorami

Firma Lenovo zaprezentowała oficjalnie notebook ThinkPad X1 Hybrid. Jak wskazuje jego nazwa, jest to hybrydowa konstrukcja. Oferuje ona do dyspozycji użytkownika dwa tryby pracy: "zwykły" z Windows 7 i Intel Core i3/5/7 i "oszczędny" z Linuksem i procesorem ARM.


Lenovo ThinkPad X1 Hybrid to bardzo interesujący notebook, który wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów hybrydową konstrukcją.

Co ona nam oferuje?

Hybrydowa konstrukcja w odniesieniu do nowego notebooka Lenovo oznacza, że dysponuje on trybem o nazwie "Instant Media Mode", po uruchomieniu którego (wystarczy kliknąć w ikonkę na pulpicie) komputer bez potrzeby ponownego uruchomienia przemienia się w energooszczędną maszynę pracującą pod kontrolą systemu Linux oraz dwurdzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon APQ8060 1,2 GHz współpracującego z 1 GB pamięci DDR3 i 16 GB pamięci flash.

Tryb ten przeznaczony do wykonywania mniej zasobożernych zadań. Dzięki niemu długość czasu pracy notebooka na baterii może zostać zwiększona z 5 aż do 10 godzin.

Pozostałe parametry

Jeżeli chodzi o pozostałe parametry urządzenia, użytkownik otrzymał do dyspozycji 13,3-calowy wyświetlacz zabezpieczony bardzo wytrzymałym szkłem Gorilla Glass, procesory Intel Core i3/i5/i7, do 8 GB pamięci DDR3, port USB 3.0, opcjonalny dysk SSD oraz podświetlaną diodami LED i odporną na zalanie klawiaturę.

Warto też wspomnieć o technologii Rapid Charge, dzięki której w zaledwie 30 minut można naładować akumulator notebooka do 80% jego pojemności.

ThinkPad X1 Hybrid zostanie zaprezentowany na przyszłotygodniowych targach CES. Do sprzedaży powinien trafić w drugim kwartale przyszłego roku. Jego cena została ustalona na poziomie 1599 USD (za wersję podstawową).

_______

Faktycznie bardzo interesująca konstrukcja, która tym bardziej przyciąga uwagę, że należy do rodziny notebooków ThinkPad, czyli marki cieszącej się zasłużenie wielkim uznaniem wśród konsumentów. Warto tutaj przypomnieć, że w tym roku będzie ona świętowała dwudziestolecie powstania (IBM: 1992-2005, Lenovo: od 2005).