Lenovo ThinkPad X1 Nano - oto najlżejszy laptop dla profesjonalistów

Lenovo zaprezentuje odchudzoną wersję najlżejszego ThinkPad'a. Oto Lenovo ThinkPad X1 Nano.

Seria laptopów dla profesjonalistów ThinkPad od lat kojarzona jest z solidnością i niemalże niezniszczalną konstrukcją oraz ogromnymi możliwościami rozbudowy.

Lenovo ThinkPad X1 Nano

Lenovo ThinkPad X1 Nano

Od kilku lat Lenovo sukcesywnie wprowadza na rynek coraz lżejsze modele ThinkPad'ów, które nadal nie tracą cech charakterystycznych dla starszych modeli.

Lenovo przygotowuje się właśnie do wprowadzenia nowego ThinkPad'a. Mowa o modelu X1 Nano, który będzie najlżejszy w historii.

Nadchodzące urządzenie otrzymało właśnie certyfikat Project Athena od Intel'a.

ThinkPad X1 Nano zadebiutuje z niezaprezentowanymi jeszcze procesorami z rodziny Intel Tiger Lake z 15 W TDP. Komputer będzie obsługiwał do 16 GB pamięci operacyjnej w standardzie LPDDR4X i będzie wyposażony w nowe porty Thunderbolt 4 wykorzystujące konektor USB Typu C.

Wspomina się również o nowym systemie wykrywania obecności człowieka przed klawiaturą. Rozwiązanie to będzie automatycznie blokować komputer po oddaleniu się użytkownika.

Lenovo ThinkPad X1 Nano oferowany będzie również w wersjach z modemem sieci 5G. Komputer w najbogatszej wersji zaoferuje akumulator o pojemności 48 Wh, który pozwoli na 17 godzin pracy bez podłączania do zasilacza.

Nadchodzący ThinkPad X1 Nano wejdzie w skład najnowsze linii ThinkPad'ów na 2020 rok. Wkrótce na rynku pojawi się także ThinkPad X1 Fold, który będzie hybrydą tabletu i laptopa. Urządzenie to będzie konkurować z Surface Neo.

Sprawdź, ile kosztuje Lenovo ThinkBook

Źródło: slashgear.com