Lenovo ThinkPad Yoga 260 - idealny laptop do pracy na wyjazdach

Lenovo ThinkPad Yoga 260 to 12,5 calowy nowoczesny laptop biznesowy o konwertowanej konstrukcji. Zbudowany jest z wytrzymałych materiałów a za jego wydajność odpowiedzialne są nowoczesne procesory Intela. Idealnie nadaje się do pracy na wyjazdach


Większość osób kojarzy laptopy biznesowe z topornymi i nijakimi konstrukcjami, które nie wyglądają zbyt ładnie, ale są za to praktyczne. Lenovo ThinkPad Yoga 260 wyłamuje się z tego schematu oferując praktyczną konstrukcję, typowo biznesowe dodatki, jak np. wbudowany czytnik linii papilarnych, ale też nowoczesną stylistykę. Ma niecałe dwa centymetry grubości i wykonany jest z lekkiego i mocnego stopu magnezu. To jeden z mniejszych komputerów przenośnych z rodziny ThinkPad, robi jednak spore wrażenie jakością wykonania i dużymi możliwościami.

Konwertowana konstrukcja

12,5 calowy ekran IPS oferuje wysoką jasność, szerokie kąty widzenia i precyzyjnie działający system pozycjonowania dotyku. Wersja laptopa z matrycą pracującą w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli okazuje się świetnym wyborem do pracy na wyjazdach, ale też firmie czy w domu. Pomocna okazuje się również pełnowymiarowa klawiatura (bez części numerycznej), która wyposażona jest w funkcję podświetlania klawiszy.

Z Lenovo ThinkPad Yoga 260 można korzystać jak z klasycznego laptopa, ale też w trybie podstawki, tabletu i namiotu. Po całkowitym odchyleniu ekranu (położeniu go na tylnej ścianie obudowy), klawisze klawiatury są chowane w obudowę i blokowane. To wyklucza ryzyko ich przypadkowego naciśnięcia czy uszkodzenia.

Mocne zawiasy wykonane z metalu pozwalają na odchylenie ekranu o 360 stopni i dodatkowo usztywniają klapę ekranu. Dzięki nim laptop jest nie tylko mocny, ale też trwały i praktyczny.

Nowoczesne podzespoły

Sercem laptopa są wyselekcjonowane procesory Intela szóstej generacji z rodziny Core i3, Core i5, lub Core i7 o najlepszym współczynniku wydajności do poboru prądu. Komputer współpracuje też z szybkimi dyskami SSD i umożliwia zamontowanie do 16 GB pamięci RAM. Zapewnia komfort pracy z pakietami biurowymi, multimedialnymi, ale też wymagającymi programami. Jest nie tylko szybki, ale też długo działa na akumulatorze (nawet do 10 godzin).

Zastosowany system chłodzenia sprawia, że newralgiczne podzespoły laptopa maja komfortowe warunki pracy. Nie występuje też efekt nagrzewania się obudowy laptopa w miejscach oparcia dłoni. Podczas pracy z pakietami biurowymi komputer pracuje bardzo cicho i praktycznie nie słychać żadnego szumu.

Bogaty zestaw gniazd i interfejsów

Lenovo ThinkPad Yoga 260 ma pełnowymiarowe gniazdo HDMI, małe gniazdo Display Port, które można wykorzystać do podłączenia dwóch dodatkowych monitorów. Do dyspozycji są też dwa wydajne gniazda USB 3.0, czytnik kart pamięci, czytnik kart zabezpieczeń, czytnik linii papilarnych. Nowoczesna karta Wi-Fi i modem sieci komórkowej to kolejne elementy, które ułatwiają pracę na laptopie w firmie i na wyjazdach.

ThinkPad OneLink

ThinkPad OneLink

Dodatkowe gniazdo umożliwia podłączanie stacji dokującej ThinkPad OneLink, która wyposażona jest w złącza audio, wideo, Gigabit Ethernet, porty USB 3.0.

Podsumowanie

Lenovo ThinkPad Yoga 260 dzięki poręcznej konwertowanej konstrukcji, dobrej wydajności i bogatemu wyposażeniu okazuje się nieocenionym narzędziem pracy. Jest też starannie wykonany z bardzo dobrej jakości materiałów.

Producent dodaje też do niego cyfrowy rysik ThinkPad Pen Pro, oraz oprogramowanie do konwersji pisma ręcznego WRITEit. Rysik rejestruje 2048 poziomów czułości nacisku i jest automatycznie ładowany po zadokowaniu w laptopie. Zapewnia doskonałą precyzję i świetnie współgra z ultrabookiem ThinkPad Yoga 260 przekształcając go w wygodny w obsłudze elektroniczny notatnik.