Lenovo bardzo poważnie rozważa zakup BlackBerry

Serwis Bloomberg poinformował, że firma Lenovo poważnie zastanawia się nad zakupem kanadyjskiej firmy BlackBerry.

Kanadyjska firma BlackBerry (wcześniej RIM) przeżywa ostatnimi czasy bardzo poważne problemy na rynku smartfonów (o jej przygodzie z rynkiem tabletów nie warto nawet wspominać), do których z pewnością ogromnie przyczyniła się kilkakrotnie przesuwana premiera systemu BlackBerry 10.

Wraz z opóźnioną premierą, której towarzyszyły dwa nowe smartfony - modele BlackBerry Z10 i BlackBerry Q10 - wspomniana tragiczna sytuacja zaczęła się poprawiać. Przynajmniej tak wynika ze słów Thorstena Heinsa, dyrektora generalnego kanadyjskiej firmy, który twierdzi, że nowe telefony sprzedają się lepiej niż zakładano. Tak do końca nie wiadomo jednak, czy aby nie zastosowano tutaj pewnej sztuczki z zaniżonymi dostawami. W każdym razie sytuacja ta wpłynęła na zauważalny wzrost kursu akcji BlackBerry.

Jaka jednak przyszłość czeka kanadyjską firmę? Z ostatnich doniesień serwisu Bloomberg wynika, że całkiem prawdopodobne jest, iż trafi ona w chińskie ręce. Dyrektor wykonawczy Lenovo, Yang Yuanqing, zapowiedział bowiem w ostatnim wywiadzie udzielonym dziennikarzowi francuskiego dziennika Les Echos, że jego firma bacznie przygląda się poczynaniom Kanadyjczyków. Co więcej, stwierdził również, że zakup BlackBerry byłby obecnie bardzo sensownym posunięciem.

Warto dodać, że to nie pierwszy już raz, kiedy Lenovo potwierdza swoje zainteresowanie kanadyjskim producentem. Warto też zauważyć, że akcje BlackBerry po raz kolejny poszybowały w górę, tym razem aż o 14 procent.


Zobacz również