Lenovo obiecuje wyjątkowo szybkie uruchamianie systemu Windows 7

Firma Lenovo zaprezentowała Windows 7 Lenovo Enhanced Experience - certyfikat, którym opatrzy komputery przenośne i stacjonarne. Mogące się nim pochwalić urządzenia będą zoptymalizowane pod kątem pracy z systemem Windows 7, dzięki czemu m.in. najnowszy OS Microsoftu ma się na nich znacznie szybciej uruchamiać niż na "zwykłych" pecetach.

Windows 7 Lenovo Enhanced Experience powstał dzięki współpracy pomiędzy firmami Lenovo i Microsoft. Najważniejszą korzyścią, którą przynosi, jest zapewnienie szybszego uruchamiania (oraz zamykania) komputerów pracujących pod kontrolą najnowszego systemu giganta z Redmond - Windows 7. Udało się to zapewnić poprzez zastosowanie wielu optymalizujących rozwiązań, takich jak np. poprawienie dostarczanych przez producentów podzespołów sterowników.

Wedle zapewnień przedstawicieli Lenovo, posiadające wspomniany certyfikat biznesowe notebooki ThinkPad i desktopy ThinkCentre mają uruchamiać "siódemkę" nawet o 56% szybciej niż Vistę lub XP (zamknięcie w zaledwie 5 sekund). Z kolei "zwykłe" notebooki IdeaPad i stacjonarne komputery IdeaCentre "mają się uruchamiać o 33% szybciej i zamykać o 50% szybciej od sprzętu zbudowanego z identycznych podzespołów, lecz nie posiadającego certyfikatu".

Lenovo podkreśla również, że nalepka Enhanced Experience gwarantuje coś więcej. Np. komputery IdeaPad i IdeaCentre, które będą posiadały ją na swojej obudowie, zaoferują karty graficzne zapewniające sprzętowe wsparcie dla filmów Full HD oraz obsługę bibliotek DirectX 10.

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego nowe rozwiązanie Lenovo:

Warto na koniec przypomnieć, że premiera systemu Windows 7 ma się odbyć 22 października.