Lenovo: panoramiczny ThinkPad dla biznesu

Koncernu Lenovo zaprezentował nowy komputer przenośny z przeznaczonej dla użytkowników korporacyjnych serii ThinkPad T60. W ważącym 2,3 kg modelu T60 Wide zamontowano panoramiczny wyświetlacz o przekątnej 15,4".

Lenovo: panoramiczny ThinkPad dla biznesu

ThinkPad T60 Wide

Warto przypomnieć, że firma Lenovo już wcześniej prezentowała notebooki z panoramicznymi wyświetlaczami (choćby serie Z oraz 3000), jednak T60 jest pierwszym tego typu komputerem w ofercie chińskiego koncernu, stworzonym przede wszystkim z myślą o użytkowników biznesowych.

Komputery z serii T60 Wide nie różnią się zasadniczo od standardowych T60 - urządzenia wyposażone są w procesory Intel Core 2 Duo, do 4 GB pamięci RAM, układ graficzny firmy ATI, nagrywarkę DVD oraz 15,4-calowy panoramiczny wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1440 x 900 punktów.

Urządzenia sprzedawane będą z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows XP. Jako, że komputer spełnia wymagania systemu Windows Vista, jego nabywca otrzyma również kupon, uprawniający go do promocyjnego uaktualnienia systemu do Visty (po premierze następcy Windows XP).

Cenę podstawowej wersji T60 Wide ustalono na 1400 USD.