Lenovo potwierdza plany produkcji LeTV. Zaoferuje 200 GB w chmurze

Firma Lenovo potwierdziła, że zamierza wprowadzić wkrótce do sprzedaży "inteligentne" telewizory oraz udostępnić wraz z nimi serwis realizowany w technologii cloud computing.

Zgodnie z informacjami podanymi przez firmę Lenovo "inteligentne" telewizory, które trafią na rynek chiński, będą nosiły oznaczenie LeTV. Powinny się one na nim pojawić w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Wraz z nimi Lenovo zamierza udostępnić również podobny do iCloud własny serwis oparty na "chmurze", który będzie pozwalał na synchronizację danych pomiędzy różnymi urządzeniami. Zaoferuje on użytkownikom do dyspozycji aż 200 GB wirtualnej przestrzeni, czyli znacznie więcej niż oferuje usługa Apple:

- 5 GB: za darmo

- 10 GB: opłata 20 USD rocznie

- 20 GB: opłata 40 USD rocznie

- 50 GB: opłata 100 USD rocznie

Lenovo to obecnie drugi na świecie producent komputerów PC, który również mocno pracuje nad swoimi nowymi produktami, czyli smartfonami i tabletami. Wprowadzając do swojej oferty telewizory współpracujące z serwisem opartym na "chmurze" rzuca wyzwanie m.in. oczekiwanym przez rynek "inteligentnym" telewizorom Apple.

______

Przyszły rok będzie bogaty jeżeli chodzi o ofertę coraz bardziej "inteligentnych" telewizorów. W sumie nie powinno nikogo dziwić, że rynek TV idzie właśnie tym kierunku. Za kilka lat prawdopodobnie pojawią się więc niepotrzebujące okularów "trójwymiarowe" i "inteligentne" odbiorniki wykonane w nowoczesnej i cechującej się wieloma zaletami technologii OLED.