Lenovo prezentuje kompleksowe rozwiązania IoT

Lenovo zaprezentowało nowe urządzenia dedykowane Internetowi Rzeczy oraz branży retail.

Lenovo wzbogaca swoją ofertę ThinkIoT o udoskonalone urządzenie IoT, które rejestruje informacje dotyczące różnych powtarzających się działań w środowisku, a następnie analizuje dane pod kątem możliwości zwiększenia wydajności pracy. Oferta ThinkIoT obejmuje wydajne urządzenia do obliczeń brzegowych, takie jak ThinkCentre Tiny czy zupełnie nowy ThinkCentre Nano IoT, EPC300 oraz szereg czujników, w tym inteligentne kamery o dużej mocy, oświetlenie aktywowane przez ruch, systemy wizyjne do kas oraz urządzenia do rozpoznawania twarzy. Mogą one wykrywać i szybko przekazywać informacje, umożliwiając podejmowanie trafnych decyzji na brzegu sieci, np. lokalnie, w magazynie lub w salonie wystawowym.

Lenovo prezentuje kompleksowe rozwiązania IoT

Kompleksowe rozwiązania łączące w sobie usługi, oprogramowanie i urządzenia są projektowane przez architektów rozwiązań Lenovo, którzy pomagają klientom biznesowym w uzyskiwaniu coraz lepszych wyników, oferując konsultacje, wdrażanie urządzeń i podnoszenie kwalifikacji pracowników oraz umożliwiając predykcyjną analizę danych. Wyobraźmy sobie lekarza używającego okularów AR do przeglądania zdjęć rentgenowskich w chmurze czy pracownika magazynu wspomaganego przez wydajny czujnik kamery (pokazany powyżej), który może zidentyfikować za pomocą kodu QR na naklejce, czy opakowania są umieszczane na właściwej palecie w ciągu 200 milisekund od momentu pobrania pudełka — wszystko to jest możliwe dzięki rozwiązaniu do automatyzacji gospodarki magazynowej ThinkIoT.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 29.07.2021]
  • Rośnie liczba incydentów związanych z urządzeniami internetu rzeczy

Równie cenny dla firm z branży retail jest prototyp automatycznej kasy z komputerowym systemem wizyjnym, testowany obecnie w ramach programu pilotażowego na kampusie Lenovo w Pekinie. Właściciele sklepów, którzy chcą skrócić kolejki i uniknąć błędów cenowych, będą wkrótce korzystać z technologii rozpoznawania obiektów w kasach samoobsługowych. Dzięki wbudowanej kamerze, procesorowi i czujnikom to inteligentne rozwiązanie dla handlu detalicznego przyszłości umożliwia klientom jednoczesne skanowanie wszystkich produktów, eliminując w ten sposób konieczność wykrywania poszczególnych kodów kreskowych. Rozwiązanie to waży też zakupy w celu przekazywania informacji zwrotnych dostawcom oraz umożliwia korzystanie z wirtualnego portfela do płatności.

Współpraca Lenovo i Microsoft nad IoT

Na Accelerate firma Lenovo zaprezentowała rozwiązania ThinkIoT działające w oparciu o technologięAzure, które przyspieszą cyfryzację działalności klientów, takie jak Azure SQL Database Edge oraz rozwiązania dla takich branż jak handel detaliczny i produkcja. Klienci wdrażający rozwiązania Microsoft Azure do IoT, AI i zarządzania danymi mogą teraz korzystać z pełnej oferty Lenovo, w tym bramy brzegowej (edgegateway) ECP300, inteligentnej kamery IOT510C, ThinkCentre Nano IoT i serwera brzegowego ThinkSystem SE350.

Klienci coraz częściej chcą łączyć świat fizyczny z cyfrowym i wdrażać rozwiązania IoT oraz AI w celu zmiany sposobu działania. Współpraca z zaufanymi partnerami, którzy mogą zapewnić infrastrukturę i usługi upraszczające IoT, ma kluczowe znaczenie — powiedział Sam George, Director, Azure Internet of Things, Microsoft Corp. - Nasze nowe partnerstwo z Lenovo w dziedzinie IoT łączy w sobie platformę Microsoft Azure i ofertę rozwiązań ThinkIoT Lenovo obejmującą sprzęt, oprogramowanie i usługi. Dzięki temu nasi wspólni klienci mogą znacznie szybciej uzyskiwać korzyści z inwestycji.