Lenovo prezentuje nowe inteligentne urządzenia i rozwiązania dla firm

Podczas dorocznej konferencji Accelerate Lenovo przedstawia nowe komputery, produkty rzeczywistości rozszerzonej (AR), rozwiązania z obszaru Internetu rzeczy (IoT) oraz bezpieczeństwa.


Doroczna konferencja Lenovo Transform 3.0 at Accelerate to okazja dla klientów biznesowych, partnerów, dziennikarzy branżowych, klientów MSP oraz miłośników technologii, by zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami Lenovo dla biznesu, które umożliwiają transformację środowiska pracy oraz inteligentniejsze prowadzenie biznesu. Lenovo przyspiesza realizację swojej obietnicy dostarczania jeszcze bardziej inteligentnych technologii oraz innowacji we wszystkich oferowanych kategoriach produktowych: od komputerów przez rzeczywistość rozszerzoną (AR), Internet rzeczy (IoT) po rozwiązania zabezpieczające. Przejdźmy do szczegółów.

Potencjał biznesowy AR/VR

Nowa marka ThinkReality oferuje firmom podejście oparte na rozwiązaniach, obejmujące zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt. Ma za zadanie pomagać pracownikom przedsiębiorstw w korzystaniu z aplikacji AR w celu uzyskiwania pomocy, skracania czasu naprawy, eliminowania błędów, usprawniania złożonych procesów, poprawy jakości szkoleń, współpracy i oszczędzania pieniędzy. Platforma ThinkReality umożliwia użytkownikom „przypinanie” informacji cyfrowych 3D, interakcję oraz współpracę z nimi w czasie rzeczywistym, co poprawia świadomość kontekstową i efektywność pracy. Platforma jest neutralna względem urządzeń i chmur, co ułatwia klientom korporacyjnym wdrażanie aplikacji AR i VR oraz zarządzanie nimi w różnych systemach operacyjnych, usługach w chmurze i urządzeniach, takich jak nowe ThinkReality A6 przedstawione poniżej.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 22.09.2021]
  • Lidl: wyprzedaż - najlepsze okazje. Co warto kupić taniej? [24.09.2021]
Lenovo prezentuje nowe inteligentne urządzenia i rozwiązania dla firm

ThinkReality A6 – pierwsze urządzenie w ofercie rozwiązań ThinkReality –to lekkie, nagłowne urządzenie mobilne obsługiwane bez użycia rąk. Umożliwia ono wdrażanie zarówno prostych, jak i złożonych rozwiązań AR dla przedsiębiorstw, które chcą zwiększyć efektywność swoich pracowników. A6 waży 380 g i ma ukośne pole widzenia 40° z rozdzielczością 1080p na oko, dzięki czemu należy do najlżejszych, w pełni funkcjonalnych gogli AR w swojej klasie. Niewielkie rozmiary mogą jednak być mylące. Gogle ThinkReality A6 działają z procesorem Qualcomm Snapdragon 845 Mobile XR Platform i systemem operacyjnym Android, platformą falowodową Lumus oraz procesorem wizyjnym Intel Movidius Vision Processing Unit (VPU), dlatego pomimo niewielkich rozmiarów ma ogromne możliwości.

Inteligentniejsze komputery coraz wydajniejsze i coraz mniejsze

Najnowsza oferta komputerów Lenovo obejmuje inteligentne urządzenia z Windows 10, takie jak zupełnie nowy ThinkCentre Nano, ThinkBook oraz ThinkPad X1 Extreme 2. generacji.

ThinkCentre M90n jest najbardziej kompaktową serią biznesowych komputerów stacjonarnych na świecie, które pomimo ultraprzenośnej konstrukcji zapewniają wysoką wydajność. Modele z tej serii są trzy razy mniejsze od ThinkCentreTiny i pozwalają zaoszczędzić do 30 procent energii rocznie w porównaniu z tradycyjnymi komputerami stacjonarnymi. Dzięki temu doskonale nadają się do wdrażania w centrach obsługi telefonicznej o dużej gęstości infrastruktury lub w środowiskach o ograniczonej ilości miejsca. ThinkCentre M90n-1 Nano ma format najmniejszy na rynku. Oszczędza miejsce, zapewnia wygodę i ułatwia zarządzanie użytkownikom ze wszystkich branż, ponieważ mieści się praktycznie wszędzie: za monitorem, pod stołem lub na półce, umożliwiając współdzielenie biurka bez bałaganu. ThinkCentreNano może być wygodnie zasilany przez kompatybilny monitor ze złączem USB Type-C lub stację dokującą z portem Type-C, zapewniając tym samym szerokie możliwości połączeń, które zaspokoją wszelkie potrzeby biznesowe.

Lenovo prezentuje nowe inteligentne urządzenia i rozwiązania dla firm

ThinkCentre M90n

ThinkCentre M90n-1 Nano IoT, zbudowano z myślą o energooszczędności. Ma niezwykle cichą konstrukcją bezwentylatorową, działa w szerszym zakresie temperatur (0–50 °C) i jest przeznaczony do pracy w środowiskach o większym poziomie wibracji i wyższej temperaturze, na przykład w pomieszczeniach produkcyjnych. ThinkCentre Nano IoT to bezpieczna brama IoT, która zapewnia moc obliczeniową i zabezpieczenia urządzeniom IoT znajdującym się w środowisku firmowym i wymagającym reakcji w czasie rzeczywistym na brzegu sieci. Nano IoT zwiększa szybkość reakcji i niezawodność, umożliwiając szybkie przekazywanie informacji pomiędzy podłączonymi urządzeniami peryferyjnymi, czujnikami i urządzeniami IoT, nawet w trudniejszych warunkach przemysłowych. Dzięki modułowi rozszerzeń można dodawać starsze porty i urządzenia peryferyjne w zależności od potrzeb urządzeń na brzegu sieci.

ThinkBook 14s i 13s

Lenovo wprowadza na rynek nową markę laptopów przeznaczonych dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) o nazwie ThinkBook. Jako pierwszą firma zaprezentowała nową linię ultrasmukłych laptopów, które łączą w sobie mobilność i łatwość obsługi typową dla nowoczesnych urządzeń konsumenckich. ThinkBooki zostały zaprojektowane dla MŚP na podstawie badań przeprowadzonych wśród klientów. Zaspokajają potrzeby firm, które kupują laptopy ze względu na odpowiedni design i korzystne ceny, ale nie mogą się już obejść bez rozszerzonych opcji serwisu i gwarancji, które są koniecznością dla większości firm.

Lenovo prezentuje nowe inteligentne urządzenia i rozwiązania dla firm

ThinkBooki

Ultrasmukła seria ThinkBook S, dostępna w modelu 13- i 14-calowym, została zaprojektowana z myślą o klientach biznesowych, którzy nie chcą iść na kompromisy w kwestiach zasadniczych, takich jak bezpieczeństwo, niezawodność i serwis, a jednocześnie zaspokaja zapotrzebowanie na eleganckie urządzenia, które oferują funkcje znane ze smartfonów. Doskonałe dla każdej firmy nowe Lenovo ThinkBook 13s i 14s łączą w sobie nowoczesny styl i charakterystyczne dla produktów konsumenckich rozwiązania konstrukcyjne, takie jak aluminiowe elementy zewnętrzne, z wbudowanymi zabezpieczeniami klasy korporacyjnej, których klienci oczekują od komputerów z rodziny Think.

ThinkPad X1 Extreme 2. generacji

ThinkPad X1 Extreme 2. generacji przewyższa swojego poprzednika dzięki znaczącym ulepszeniom, takim jak procesory Intel Core i9 9. generacji oraz procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX 1650 z Max Q, a także dwukrotnie większa pamięć masowa o pojemności 4 TB.

Lenovo prezentuje nowe inteligentne urządzenia i rozwiązania dla firm

Powstały z myślą o zaawansowanych użytkownikach biznesowych ThinkPad X1 Extreme 2. generacji jest smukłym i lekkim laptopem z systemem Windows 10, który pasuje do ich mobilnego stylu życia i zaspokaja ich potrzeby w zakresie wysokiej mocy obliczeniowej. Dzięki udoskonalonym funkcjom rozrywkowym, w tym jaśniejszemu opcjonalnemu wyświetlaczowi dotykowemu OLED 4K z funkcją Dolby Vision i systemem głośnikowym Dolby Atmos, ThinkPad X1 Extreme 2. generacji jest 15-calowym, wydajnym laptopem do intensywnej pracy z danymi: od edycji wideo i zdjęć po renderowanie grafiki, aplikacje AR/VR itp.

  • ThinkPad X1 Extreme 2. generacji będzie dostępny od III kwartału 2019.
  • ThinkBook 13s będzie dostępny od III kwartału 2019.
  • ThinkBook 14s będzie dostępny na przełomie III i IV kwartału 2019.
  • Dostawy ThinkCentre M90n Nano od III kwartału 2019.
  • Dostawy ThinkCentre M90n Nano IoT od III kwartału 2019.