Lenovo prezentuje nowy tablet M10 FHD REL

Chińczycy nadal wierzą w tablety. Na rynku pojawia się właśnie kolejna budżetowa konstrukcja.

Tablety swoje lata świetności zdecydowanie mają już za sobą. Jeszcze kilka lat temu, kiedy przeciętny smartfon miał ekran o przekątnej mieszczącej się w przedziale 4-5 cali sprzedaż tabletów stała na bardzo wysokim poziomie. Obecnie urządzenia tego typu potrafi sprzedawać jedynie Apple. iPad pomimo spadków nadal jest rentowny i zarabia na siebie. Swoich sił w tym segmencie próbują również inni producenci tacy, jak na przykład Lenovo.

Lenovo prezentuje nowy tablet M10 FHD REL

Najnowsze modele tabletów z Androidem z małymi wyjątkami najcześciej są budżetowymi konstrukcjami wyposażonymi w bardzo podstawowe podzespoły. Nie inaczej jest w przypadku Lenovo M10 FHD REL. Urządzenie, jak sama nazwa wskazuje zostało wyposażone w 10 calowy panel o rozdzielczości Full HD. Jest to ekran typu IPS LCD, który otoczony został przez gigantyczne ramki.

Na froncie urządzenia znalazło się sporo miejsca na umieszczenie 5 megapikselowej kamerki do selfie oraz głośników frontowych. Z tyłu umieszczono pojedynczy obiektyw o rozdzielczość 8 megapikseli. Brak jakiejkolwiek dokładnej specyfikacji technicznej obu aparatów nie napawa optymizmem. Na szczęście mało kto chciałby robić zdjęcia z 10 calowego tabletu.

Za wydajność odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 450. Jest to układ przeznaczony dla tańszych średniaków, który zadebiutował na rynku w 2017 roku. Jego wydajność jest mocno dyskusyjna. Z pewnością M10 FHD REL nie jest urządzeniem dla graczy. Procesor wspierany jest przez 3 GB pamięci operacyjnej oraz 32 GB wbudowanej pamięci masowej. Tablet pracuje pod kontrolą Androida 9.0 Pie. Szkoda, że Lenovo nie zdecydowało się na instalację nowszego Androida 10, który sam już wkrótce doczeka się następcy.

Lenovo prezentuje nowy tablet M10 FHD REL

Tablet posiada sporą baterię o pojemności 7000 mAh, która w połączeniu ze słabymi podzespołami powinna zapewnić zaskakująco dobre czasy pracy na baterii. Niestety całość ładowana jest za pomocą mocno leciwego już microUSB.

Dobrze, że chociaż w przypadku Wi-Fi nie oszczędzano. Lenovo M10 FHD REL może łączyć się z sieciami o częstotliwości 2,4 GHz oraz 5 GHz.

Cena detaliczna to około 180 Euro.

Źródło: gsmarena.com