Lenovo prezentuje składany Razr

Choć po klapie Galaxy Fold użytkownicy mają dość chłodny stosunek do składanych smartfonów, Lenovo planuje wypuścić swój model. I firmie tak spodobało się fanowskie wideo, że postanowiła użyć go do prezentacji swojego modelu.

To, że Lenovo planuje wydać składany model z rodziny Motorola, nie jest żadną tajemnicą - taka informacja krąży po sieci od początku roku. Ale ma być to inne rozwiązanie od tego, co pokazał Samsung czy zaprezentowało Huawei. Na konferencji prasowej został pokazany filmik demonstrujący, jak wygląda i działć składany Razr. Nie będzie to normalnej wielkości "składak", który po rozłożeniu zyska dwukrotnie większy wyświetlacz, a wręcz przeciwnie - zwykły telefon będzie można złożyć w pół, dzięki czemu zyska kompaktowe rozmiary i bez problemu zmieści się w kieszeni. Oto wspomniany materiał wideo:

Jak widać po powyższym filmiku, Lenovo planuje użycie specjalnych zawiasów z solidną ramą tylną. Po złożeniu urządzenia wyświetlacz przełączy się na przedni, pokazujący informacje o powiadomieniach, datę i czas, a także odtwarzane nagrania wideo. Na nagraniu widzimy trzy kolory: niebieski, czerwony i czarny. Jak wspominam w tytule, jest to fanowskie wideo, które stworzył użytkownik o nicku WaqarKhanHD. Zgadza się ono na tyle z koncepcją Lenovo, że otrzymało status oficjalnej prezentacji. Jednak nie zostało podane oficjalnie, kiedy nastąpi debiut tego modelu, choć producent zdradza, że będzie on tańszy od Galaxy Fold - telefon Samsunga ma kosztować ok. 1800 USD, propozycja chińczyków - ok. 1500 USD.

Zobacz, jakie jeszcze składane smartfony mają zostać pokazane w tym roku!

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 29.07.2021]
  • Samsung Galaxy Z Fold 3 jeszcze tańszy?