Lenovo raportuje, że sprzedaje już więcej smartfonów niż komputerów

Chiński gigant Lenovo jest największym producentem komputerów na świecie, ale nawet ta firma sprzedaje już więcej smartfonów, niż klasycznych urządzeń klasy PC. Co więcej, gigant ma szansę na jeszcze większe wzrosty segmentu mobilnego w nadchodzących miesiącach.

Smartfony Lenovo nie są zbyt popularne w naszym kraju. Nie przebiły się też do tej pory w innych krajach Europy oraz USA. Nie przeszkodziło to firmie stać się jednym z największych producentów inteligentnych telefonów świata. Urządzenia tego producenta są bardzo popularne na rodzimym, chińskim rynku.

Lenovo już od dłuższego czasu planowało rozwój w segmencie smartfonów i wygląda na to, że firma w końcu dopięła swego. Chiński gigant ogłosił właśnie, że w ostatnim kwartale firma sprzedała po raz pierwszy więcej telefonów niż klasycznych komputerów osobistych. Wiele osób może doszukiwać się w tym kolejnego dowodu na nastanie ery post-PC.

Producent sprzedał przez trzy miesiące 15,8 miliona smartfonów, a w tym samym okresie nabywców znalazło 14,5 miliona komputerów. Co ważne, na wynik urządzeń PC składają się wszystkie rynki, na których operuje firma. W przypadku smartfonów głównym rynkiem zbytu tego producenta są Chiny, gdzie trafiło aż 13 milionów telefonów.

Jeśli firma w przyszłości rozwinie sprzedaż urządzeń mobilnych także w innych krajach, to różnica w licznie sprzedanych sprzętów między komputerami a smartfonami może być w przyszłości znacznie większa. W przypadku komputerów trudno liczyć na wzrosty, ponieważ widać stagnację całego segmentu całej branży PC.

źródło: engadget.com