Lenovo stawia na SSD

W najbliższym czasie zwiększona zostanie lista modeli notebooków Lenovo, w których opcjonalnie będzie można zamówić dysk typu SSD (Solid State Drive) - zapowiedzieli przedstawiciele chińskiej firmy. Z ich wyjaśnień wynika, że takich rozwiązań domagają się nabywcy komputerów.

Pierwszym komputerem Lenovo, w którym dostępny był dysk SSD, był zaprezentowany kilka miesięcy model X300 (z uwagi na niewielkie rozmiary i wagę pozycjonowany jako konkurent Macbooka Air). Teraz w ofercie chińskiego producenta pojawiły się cztery kolejne modele, w których może zamontowany być dysk SSD - Thinkpad X200, W500, T400 oraz T500. Wkrótce mają do niech dołączyć kolejne urządzenia. Warto zaznaczyć, że obecnie Lenovo oferuje swoim klientom napędy SSD o pojemności 64 GB.

Z zapowiedzi przedstawicieli firmy wynika, że dyski takie oferowane będą przede wszystkim w komputerach przeznaczonych dla użytkowników biznesowych, którym zależy na długim czasie pracy notebooka na bateriach (dyski SSD zużywają zwykle mniej energii niż HDD).

Warto zaznaczyć, że Lenovo jest już drugim dużym producentem notebooków, który zdecydował się na promowanie technologii SSD - pierwszy był amerykański Dell, który od niedawna oferuje możliwość montażu flashowych dysków w swoich komputerach przenośnych z serii Latitude.