Lenovo stworzy kolejną gamingową maszynę? Tym razem to smartfon!

Czy Lenovo będzie kolejnym producentem, który wykorzysta najnowszy chip Snapdragon 8 Gen 1?

Lenovo Legion Duel 2

Markę Lenovo zapewne dużo szybciej skojarzycie z komputerami i laptopami, niż smartfonami. Ten producent ma jednak w swoim portfolio kilka ciekawych urządzeń tego typu.

Wiosną ubiegłego roku firma wypuściła na rynek dwa smartfony: Lenovo Legion 2 Pro oraz Lenovo Legion Duel 2. I z pewnością nie możemy powiedzieć, że były to kolejne klasyczne smartfony. Urządzenia zostały bowiem stworzone dla mobilnych graczy. Zaprojektowano je tak, aby ich domyślną orientacją była pozioma, wybrzuszenie z aparatami umieszczono po środku plecków, aby poprawić komfort grania. Posiadają także charakterystyczny design, przywołujący na myśl inne gamingowe akcesoria. Co najważniejsze jednak, są to niezwykle wydajne urządzenia z flagowymi podzespołami.

Zobacz również:

  • Android 13 - Sprawdź czy Twoje urządzenie dostanie aktualizację [AKTUALIZACJA 24.05.2022]
  • Pełna specyfikacja gamingowego potwora Lenovo Legion Y90 [28.01.2022]

Teraz natomiast pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego smartfona dla graczy, nad którym pracuje Lenovo. Będzie to kolejny przedstawiciel serii Legion, tym razem o nazwie Y90. Pierwsze pochodzące z Chin przecieki sugerują, że od jego premiery dzieli nas niewiele czasu. Co znajdziemy pod maską? Sercem urządzenia będzie najnowszy flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Wspierany będzie przez aż 18 GB pamięci operacyjnej oraz 512 GB wbudowanej pamięci masowej. Jego design będzie bardzo podobny do poprzedników. Możemy więc zakładać centralnie umieszczoną wyspę z aparatami i układem chłodzenia.

Lenovo Legion Y90 będzie posiadać wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,92 cala, który charakteryzuje się 144 Hz częstotliwością odświeżania i aż 720 Hz częstotliwością próbkowania. Dzięki temu każde dotknięcie ekranu przełoży się na akcję w grze. Smartfon ma posiadać także dużą baterię o pojemności 5500 mAh oraz wspierać szybkie ładowanie 68 W. Podobnie jak jego poprzednik, ma posiadać nie jeden, ale dwa porty USB Typu C, które umożliwią ładowanie nawet 90 W!

Zobacz także: Samsung Galaxy A53 - data premiery, cena, dostępne warianty! [21.01.2022]