Lenovo świętuje sprzedaż 100 milionów ThinkPadów i prezentuje nowe modele

Lenovo ogłosiło dziś sprzedanie stumilionowego notebooka ThinkPad. Przy okazji zaprezentowano także nowe modele na 2015, z których najciekawszą nowością jest ThinkPad X1 Carbon.

ThinkPad X1 Carbon jest biznesowym Ultrabookiem, który został wyposażony w odświeżone klawisze funkcyjne i przyciski myszki na górze touchpada. Model ten używa procesora Intel Broadwell piątej generacji, a w sprzedaży dostępny będzie z 4 i 8 GB pamięci RAM do wyboru, a także możliwością zdecydowania przez użytkownika o dysku - SATA lub SSD na PCI. Całość zamknięta jest w trwałej obudowie i waży mniej niż 1 kilogram. Jak podkreśla to Lenovo, wspomniana obudowa jest najtwardszym jak dotąd Ultrabookiem, a testowana była w ekstremalnych warunkach. Bateria urządzenia powinna pracować non-stop przez ponad 10 godzin, a użytkownik otrzymuje 10-punktowy ekran dotykowy o przekątnej 14-cali, zapewniający jakość Full HD i WQHD (2560 x 1440 pikseli).

Lenovo świętuje sprzedaż 100 milionów ThinkPadów i prezentuje nowe modele

ThinkPad X1 Carbon

ThinkPad X1 Carbon obsługuje komendy głosowe oraz gesty, co ma przydać się - jak pisze producent - podczas biznesowych prezentacji, natomiast podświetlana klawiatura przyda się do pisania tam, gdzie nie ma dostatecznej ilości światła. Na stronie Lenovo można już tab-customize" target="_blank" class="link">zamawiać ten model, którego podstawowa cena została ustalona na 1249 dolarów (ponad 3800 złotych). Pozostałe zaprezentowane dziś modele to odświeżone wersje już istniejących, zaś zmiany dotyczą głównie "aktualizacji" procesorów. Systemami używanymi na wszystkich są do wyboru: Windows 7, Windows 8 oraz Windows 8.1.

Zobacz również: