Lenovo szykuje hybrydową wersję notebooka ThinkPad X1

Firma Lenovo zamierza wprowadzić do swojej oferty notebook ThinkPad X1 Hybrid. Urządzenie będzie pozwalało na skorzystanie z trybu "Instant Media Mode", który powinien pozytywnie wpłynąć na długość czasu pracy na baterii.

ThinkPad X1 to ultraprzenośny 13,3-calowy notebook wyróżniający się na tle konkurencji bardzo wytrzymałą konstrukcją oraz obudową, której grubość w najwęższym miejscu wynosi zaledwie 17 milimetrów.

Jak wynika z najnowszych informacji, które pojawiły się w Sieci, firma Lenovo zamierza odświeżyć urządzenie i wprowadzić do swojej oferty model o nazwie ThinkPad X1 Hybrid.

Komputer łączy w sobie "ultraprzenośne" zalety X1 oferując jednakże interesujący dodatek w postaci współpracującego z Androidem trybu o nazwie "Instant Media Mode", który przeznaczony jest do surfowania po Internecie oraz obsługi multimediów. Rozwiązanie to zapewnia dostęp do interfejsu mediów znanego z tabletu Lenovo IdeaPad K1 i pozwalać ma na wydłużenie czasu pracy na baterii.

Jak to działa?

Niestety nie jest to do końca jasne. W opublikowanym przez Lenovo dokumencie można bowiem jedynie przeczytać, że ThinkPad X1 Hybrid oferuje "natychmiastową gotowość" do przełączenia w tryb "Instant Media". Trzeba więc mieć nadzieję, że odbywać się to będzie "w locie", czyli bez potrzeby bootowania komputera.

Jakich możemy oczekiwać korzyści?

Korzystając z nowego trybu użytkownik może liczyć, że zainstalowana w notebooku bateria pozwoli mu na (maksymalnie) 8 godzin oglądania filmów lub 10 godzin przeglądania Internetu.

ThinkPad X1 Hybrid powinien trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu