Lenovo szykuje tablet korzystający z Windows RT. To IdeaPad Yoga

Firma Lenovo postanowiła dołączyć do Microsoftu i podjęła decyzję o wprowadzeniu do swojej oferty pierwszego tabletu pracującego pod kontrolą systemu Windows 8 RT. Urządzenie to zbudowane zostało w oparciu o układ NVIDIA Tegra 3 i stanowi nową wersję zaprezentowanego wcześniej przez chińskiego producenta modelu IdeaPad Yoga.

Podczas tegorocznych targów CES 2012 firma Lenovo przedstawiła interesujący przenośny komputer IdeaPad Yoga, czyli hybrydę ultrabooka i tabletu, która pozwala na obróceniu dotykowego ekranu o 360 stopni. Urządzenie to zostało zaprojektowane z myślą o nadchodzącym systemie Windows 8.

Z doniesień serwisu ABC News wynika jednak, że chiński producent zmienił nieco plany związane z wspomnianym sprzętem. Postanowił bowiem wprowadzić do swojej oferty jego drugą wersję, która od pierwszej będzie różniła się tym, że zostanie oparta na układzie NVIDIA Tegra 3 i będzie pracować pod kontrolą systemu Windows 8 RT. Serwis twierdzi ponadto, że zastosowanie procesora ARM wpłynie na dwukrotne wydłużenie czasu pracy.

Dla przypomnienia, parametry korzystającego z procesora Intel Core Ivy Bridge i Windows 8 modelu przedstawiają się następująco:

- 13,3-calowy ekran

- do 8 GB pamięci RAM

- dysk SSD (do 256 GB)

- waga: ok 1,5 kg

- grubość: nieco ponad 1,9 cm

Wiadomo również, że będzie on kosztował ok. 1200 USD. Jego nie tylko mniej oferujący (Windows 8 RT), ale również mniej wydajny (Tegra 3) towarzysz z pewnością będzie znacząco tańszy.

Premiera obu modeli będzie miała miejsce w okolicach premiery najnowszych systemów Microsoftu (26 października).