Lenovo szykuje w 2014 roku aż...60 nowych smartfonów

Firma Lenovo szacuje, że sprzeda w 2014 roku aż 80 milionów smartfonów. Co interesujące, konsumenci będą mogli wybierać pomiędzy 60 nowymi modelami.

Lenovo to chińska firma z wielkimi aspiracjami związanymi z rynkiem mobilnym. Kilka miesięcy potwierdziła to kupując od firmy Google mobilny oddział Motoroli. Inwestycja w tak znaną markę ma pomóc firmie ze Wschodu w ekspansji na rynek Stanów Zjednoczonych oraz rynki europejskie. Oczywiście nazwa Motorola, podobnie jak to miało wcześniej miejsce przy przejęciu od IBM-u linii komputerów ThinkPad, zostanie zachowana.

Lenovo szaleje

O poważnych mobilnych planach napisała też właśnie chińska strona it.sohu.com. Przytoczyła ona wypowiedź Zhang Hui z Lenovo Mobile Business Group, w której zadeklarował, że jego firma zamierza w 2014 roku wprowadzić do oferty ponad 60 nowych smartfonów (50% z nich oferować ma wsparcie dla łączności 4G LTE). W sumie chiński producent zamierza sprzedać globalnie 80 milionów smartfonów, z czego 60 milionów ma znaleźć nabywców na rodzimym rynku.

Na koniec warto dodać, że Lenovo ma w swoich szeregach ponad 1000 inżynierów R&D zajmujących się sprzętową stroną projektów oraz ponad 1000 inżynierów R&D odpowiadających za oprogramowanie. Ponadto należy pamiętać, że do Lenovo dołączy kolejne 2000 inżynierów R&D z zakupionego oddziału Motorola Mobility.