Lenovo trzyma się mocno i zarabia więcej, niż się spodziewało

Lenovo zaprezentowało do publicznej wiadomości raport finansowy za drugi kwartał 2014 roku (który skończył się u nich 30 września). W porównaniu z zeszłym rokiem firma zarobiła 19% więcej.

A ile dokładnie? Na czysto jest to 219,7 miliona dolarów, zaś jej przychody były większe od zakładanych aż o 260 milionów. Jak powiedział szef Lenovo, Yang Yuanqing: "Po raz kolejny notujemy udany kwartał, w którym nie tylko zarobiliśmy, ale osiągnęliśmy 20% udziału w globalnym rynku PC, a także trzymamy się mocno na rynku tabletów. Takie cele postawiliśmy sobie na początku maja, a ich wypełnienie miało nam zająć dwa lata, jednak udało się to osiągnąć w dwa kwartały". Do tego warto przypomnieć o nabyciu przez firmę Motoroli Mobility, co powinno wzmocnić pozycję firmy na rynkach urządzeń przenośnych.

Lenovo trzyma się mocno i zarabia więcej, niż się spodziewało

Jak wspomniałem, przychody były większe od zakładanych, a wyniosły w sumie 10,5 miliarda dolarów, co jest wzrostem o 7% w stosunku do tego samego okresu w zeszłym roku. W tej kwocie 5,5 miliarda przyniosła sprzedaż laptopów, a 3 miliardy - zestawów desktopowych. Spadła jednak nieco sprzedaż smartfonów i tabletów - dokładnie o 6%, a wpływy z tych obszarów to 1,4 miliarda dolarów, czyli zaledwie 13% ogólnych wpływów. Wszystkich urządzeń chińskiej firmy sprzedało się w ostatnim kwartale w sumie 35,6 miliona.

Zobacz również: