Lenovo umieszcza AMD w ThinkPadach

Nowy, wykonany w technologi 12 nm procesor Picasso będzie napędzać trzy nowe ThinkPady. Są one stworzone z myślą o zastosowaniach biznesowych.

Po czasie, kiedy AMD długo nie pokazywało się w czołowych laptopach, chiński producent może odnotować sukces: jego procesory zostaną umieszczone w biznesowych modelach ThinkPad. Nowa linia T oraz linia X otrzymają procesory Ryzen Pro. Jak podaje Lenovo, 14-calowe T495 oraz T495S będzie napędzać do działania czterordzeniowy Ryzen 7 Pro 3700U. Został on wykonany w 12 nm procesie litograficznym, a wszystkie rdzenia obsługują symetryczną wielozadaniowość. Bazowo taktowane są na 2,3 GHz i 4 GHz w trybie boost. Lenovo T495 trafi do sprzedaży w tym miesiącu, a cena ustalona przez producenta to 939 USD (ok. 3,6 tys. zł). Model Lenovo T495S trafi na rynek miesiąc później, a jego sugerowana cena to 1089 USD (ok 4,2 tys. zł). Oba mają spełniać wymagania normy militarnej MIL-STD 810-G. Inny korzystający z Ryzen 7 Pro 3700U laptop to X395. Będzie mieć ekran 13,3" z PrivacyScreen, czyli nakładką zabezpieczającą przeciwko podglądaniu przez osoby trzecie.

Lenovo umieszcza AMD w ThinkPadach

T495

Lenovo oczywiście nie przechodzi całkowicie na procesory AMD. Mają być w nie wyposażone urządzenia biznesowe oraz służące do obróbki materiałów graficznych. W innych, komercyjnych, spodziewane są procesory ósmej generacji Intela z rodziny Whiskey Lake. Producent laptopów chwali procesory Ryzen drugiej generacji z powodu większej energooszczędności od poprzedniej - dzięki czemu laptopy mogą pracować do czterech godzin dłużej. Dodano także, że Ryzen Pro zwiększa płynność działania o ok. 18%.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 27.09.2021]
  • Lenovo ThinkPad X1 Titanium Yoga – wytrzymały, szybki, z 5G. Laptop konwertowalny dla najbardziej wymagających