Lenovo: w trzecim kwartale 2011 przychody i zyski rosną

Chińskie Lenovo ciągle świetnie sobie radzi mimo spowolnienia na rynku PC, niepewnych warunków ekonomicznych oraz większego zainteresowania tabletami. Gartner i IDC mówią, że firma ta jest drugim największym dostawcą komputerów PC, a w trzecim kwartale 2011 roku wyprzedziła Della. Również mobilny dział firmy notuje coraz lepsze wyniki.

Lenovo

Mimo problemów rynku PC w trzecim kwartale 2011 roku, Lenovo zanotowało wzrost zysków o 54 procenty. Wyniosły one 153 mln dolarów. W tym samym kwartale firma ta miała przychody wysokości 8,4 mld dolarów, co stanowi wzrost o 44 procenty w stosunku do tego samego okresu w roku 2010.

Lenovo jest największym dostawcą komputerów PC w Chinach, które w 2012 roku mają być największym rynkiem PC na świecie. Lenovo podaje, że jego dobre wyniki związane są także z atakiem na rozwijające się rynki takie jak Rosja oraz Indie. Firma zanotowała również 67-procentowy wzrost w porównaniu do trzeciego kwartału roku ubiegłego w Europie Zachodniej i Ameryce Północnej.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 29.07.2021]
  • Darmowe gry na PC, PlayStation oraz Xbox. Sprawdź najnowsze okazje [03.08.2021]

Polecamy: CES 2012: Lenovo pokazało hybrydę ultrabooka i tabletu

Chiński producent informuje, że także jego dział tabletów i smartfonów zanotował dobre wyniki. W trzecim kwartale firma sprzedała 6,5 mln urządzeń mobilnych, z czego większość stanowiły smartfony. Do tej pory rozprowadzane były one tylko w Chinach, ale na konferencji prasowej zapowiedziano ich udostępnienie na innych rynkach rozwijających się.

Wkrótce Lenovo wprowadzi na rynek Chiński także inteligentne telewizory K91 SMart TV, które mogą obsługiwać aplikacje dla Androida 4.0 i pozwalają na kontrolę głosową. Będą one dostępne z 42-calowymi i 55-calowymi ekranami. Na razie Lenovo wydaje je jedynie by przetestować rynek i jak mówi prezes Yang Yuanqing, firma nie oczekuje sprzedania dużej ilości ich egzemplarzy.