Lenovo wierzy w sukces Chromebooków. Wyprodukuje w tym roku kilka modeli

Lenovo zapowiedziało, że latem tego roku sporo swojej uwagi poświęci komputerom typu Chromebook. Biorąc pod uwagę popularność urządzeń tego typu wśród konsumentów w Stanach Zjednoczonych wydaje się to bardzo dobrą decyzją. Spodziewać możemy się na przestrzeni najbliższych miesięcy nawet kilku nowych laptopów działających pod kontrolą systemu Chrome OS.

Nowe laptopy Lenovo z systemem operacyjnym Google mają trafić na rynek w Stanach Zjednoczonych już w te wakacje. Nie wiemy jeszcze jaką dokładną specyfikację będą miały nowe komputery, ale podczas tegorocznych targów CES 2014 w Las Vegas Jay Parker z Lenovo powiedział redaktorom serwisu CNET, że jego firma faktycznie planuje wypuszczenie w nadchodzącym roku nawet kilku modeli komputerów z systemem operacyjnych Chrome OS.

Nowe komputery mają pokrywać kilka różnych segmentów cenowych. Chiński gigant chce, żeby klienci mieli spory wybór zarówno pod względem półki cenowej, jak i specyfikacji komputera. Nowe laptopy z Chrome OS dołącza do obecnych już w ofercie Chromebooków, które są jednak teraz przeznaczone głównie dla szkół i placówek edukacyjnych. Z nowymi komputerami Lenovo będzie w stanie dotrzeć do wielu nowych konsumentów.

Zobacz również:

Lenovo wierzy w sukces Chromebooków. Wyprodukuje w tym roku kilka modeli

Co prawda same Chromebooki nie są nową kategorią urządzeń, ale dopiero pod koniec zeszłego roku komputery wyposażony w oparty o przeglądarkę Google system operacyjny Chrome OS zaczęły się naprawdę nieźle sprzedawać. Nic więc dziwnego w tym, że kolejne firmy będą wprowadzać je do oferty skuszone perspektywą zysków i zdobycia udziałów w rynku i dywersyfikacji oferty.

źródło: cnet.com