Lenovo wprowadza na polski rynek IdeaPady

Przedstawiciele firmy Lenovo poinformowali o wprowadzeniu na polski rynek nowej serii notebooków - IdeaPad. Do rąk konsumentów trafią trzy modele o oznaczeniach Y730, Y530 i U330, które wyposażono w wyświetlacze o przekątnej wynoszącej, odpowiednio, 17 cali, 15,4 cala i 13 cali.

Nowa seria notebooków IdeaPad składa się z trzech modeli o oznaczeniach Y730, Y530 i U330. Przedstawiciele Lenovo podkreślają, że dzięki wprowadzeniu na polski rynek nowej rodziny notebooków, ich firma będzie posiadała w swojej ofercie zarówno komputery przenośne przeznaczone dla użytkowników indywidualnych, jak również dla klientów biznesowych (mowa tu o linii ThinkPad).

"Notebooki Lenovo ThinkPad są znane na całym świecie jako rozwiązania dla biznesu słynące ze swojej wysokiej jakości, niezawodności i przemyślanej konstrukcji" - przekonuje Liu Jun, Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Consumer Business Group, Lenovo. "Wprowadzając notebooki IdeaPad przeznaczone dla użytkowników indywidualnych, chcemy także tej grupie odbiorców zaoferować wysokiej jakości, zawierające innowacyjne i funkcjonalne technologie oraz wyróżniające się stylowym wzornictwem komputery przenośne" - dodaje Liu Jun.

Podstawowe cechy, które łączą nowe notebooki, są następujące:

System VeriFace - pozwala wykorzystać własną twarz jako hasło (rozpoznawanie jej jest możliwe dzięki połączeniu wbudowanej kamery i oprogramowania VeriFace)

Kompletny system multimedialno-rozrywkowy - notebooki IdeaPad są wyposażone w Dolby Surround, subwoofer oraz Dolby Home Theater (posiadają maksymalnie pięć głośników); oferują ponadto centrum sterowania multimediami, w którego skład wchodzi łatwe w obsłudze oprogramowanie do odtwarzania filmów, słuchania muzyki i przeglądania zdjęć (dotykowe sterowanie pozwala szybko przełączać się między multimediami, regulować ustawienia głośności oraz equalizera)

Ciekawy wygląd i wzornictwo - notebooki IdeaPad oferowane są w trzech kolorach (pomarańczowym, granatowym i czarnym), przy czym ich górne pokrywy są gładkie lub ozdobione wzorami.

IdeaPad Y730

Urządzenie oferuje 17-calowy wyświetlacz i przeznaczone jest przede wszystkim dla użytkowników, którym zależy na wysokiej wydajności w zastosowaniach rozrywkowych. Dysponuje obudową w kolorze pomarańczowym lub granatowym, która wzbogacona została w halogenowe oświetlenie, podkreślające górną pokrywę oraz logo Lenovo. Sprzęt zbudowany został w oparciu o platformę Intel Montevina, karty graficzne ATI, moduł łączności bezprzewodowej WLAN, pięć głośników (łącznie z niskotonowym) oraz (w opcji) napęd Blu-ray.

Lenovo IdeaPad Y730

Lenovo IdeaPad Y730

Niektóre wersje modelu Y730 współpracują z drugim twardym dyskiem, który można podłączać i odłączać w trakcie pracy komputera oraz dysponują funkcją Game Zone. Jest to mechanizm składający się z powiększonych klawiszy kierunkowych, czterech programowalnych przycisków oraz pomocniczego wyświetlacza pokazującego m.in. prędkość procesora. Jego częścią jest także przełącznik wydajności, pozwalający uaktywnić tryb turbo charakteryzujący się maksymalną mocą obliczeniową (łącznie z przetaktowaniem procesora) lub tryb cichy, w którym znacznie zmniejsza się zużycie energii.

IdeaPad Y530

Notebook został zaprojektowany z myślą o klientach szukających uniwersalnego, wszechstronnego urządzenia. Wyposażono go w 15,4-calowy, panoramiczny wyświetlacz LCD, który umieszczono w czarnej pokrywie przykuwającej wzrok wzorzystą fakturą przypominającą splot płótna. Nowość - podobnie jak poprzedni model - korzysta z platformy Intel Montevina. Oferuje m.in. zintegrowany lub osobny układ graficzny, moduł WLAN, pięć głośników (w tym niskotonowy), zintegrowaną kamerę, wskaźnik naładowania akumulatora oraz napęd optyczny DVD-RW.

Lenovo IdeaPad Y530

Lenovo IdeaPad Y530

IdeaPad U330

Jest to ultraprzenośny notebook z 13-calowym ekranem panoramicznym, którego waga wynosi 1,9 kg, natomiast grubość nie przekracza 28 mm. Oferowany jest w granatowym kolorze oraz z sześcioogniwową baterią, która - jak deklaruje producent - powinna umożliwić pięć godzin pracy. Urządzenie, co istotne, wyposażone zostało także w zabezpieczenie Active Protection System (rodzaj "poduszki powietrznej"), które chroni dysk twardy przed uszkodzeniem w razie jego upadku.

Lenovo IdeaPad U330

Lenovo IdeaPad U330

Ceny nowych notebooków są następujące:

IdeaPad Y530 - od 2849 zł brutto

IdeaPad Y730 - od 3799 zł brutto

IdeaPad U330 - od 3999 zł brutto

Strona producenta.


Zobacz również