Lenovo wprowadzi na rynek "inteligentne" TV

Firma Lenovo zaprezentowała trzy nowe tablety i smartfon oraz poinformowała, że na początku przyszłego roku wprowadzi na rynek pierwsze "inteligentne" telewizory.

Niestety firma Lenovo podała niewiele szczegółów dotyczących "inteligentnych" telewizorów. Wiadomo obecnie jedynie, że będą one wchodziły w skład grupy produktów takich jak smartfony, tablety i komputery PC, pozwalając na dzielenie pomiędzy nimi różnych treści multimedialnych przy wykorzystaniu chmury obliczeniowej.

Inteligentne TV wpisują się w strategię, którą chińska firma przyjęła dla mobilnych urządzeń. Wczoraj podczas specjalnie zorganizowanego pokazu zaprezentowała trzy tablety LePad (o najmniejszym z nich pisaliśmy) oraz smartfon LePhone. Urządzenia poza swoim rodzimym rynkiem będą dostarczane pod marką "idea", co oznacza, że będziemy mogli kupić nie LePhone’a, lecz ideaPhone’a. Podobnie sprawa wyglądać ma z "inteligentnymi" telewizorami, które poza Chinami sprzedawane będą jako urządzenia należące do serii "ideaTV".

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?

Inteligentne telewizory powinny pojawić się na rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wcześniej jednak z pewnością pojawią się dokładniejsze informacje na ich temat, którymi z pewnością się z wami podzielimy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: