Lenovo wydaje ultrabooka cieńszego od MacBooka Air

IdeaPad U300S to kolejny laptop z serii ultrabooków, markowanych przez firmę Intel. Lenovo mówi, że jej nowy laptop jest cieńszy od MacBooka Air firmy Apple i będzie najcieńszym urządzeniem w swojej klasie dostępnym na rynku.

Lenovo IdeaPad U300S

Ultrabook IdeaPad U300S ma 13,3-calowy wyświetlacz i zostanie najcieńszym laptopem na rynku - powiedział Michael Littler z Lenovo. Nowy komputer chińskiej firmy ma 1,49 cm grubości. Przy tych rozmiarach urządzenie waży jedynie 0,99 kg. MacBook Air ma 1,73 cm grubości i waży 1,34 kg.

Laptop U300S może być wyposażony w jeden z dwóch procesorów wykonanych w technologii Sandy Bridge. Mowa o dwurdzeniowych Core i7 2677M (1,8 GHz, 4 MB cache) i Core i5 2467M (1,6 GHz, 3 MB cache). Jego bateria ma zapewniać 8 h aktywnego użytkowania lub 30 h w stanie czuwania. Nowy IdeaPad jest też wyposażony w dysk SSD o pojemności do 256 GB. Ultrabook Lenovo wejdzie na rynek w połowie października. Globalna dystrybucja rozpocznie się w listopadzie, a jego ceny będą zaczynały się od 1 200 dolarów.

Intela inwestuje w Ultrabooki

Ultrabooki to nowa klasa cienkich i lekkich laptopów wyposażonych w układy Intela i promowanych przez tę firmę. Dzięki nim chce ona poprawić swoje interesy na rynku laptopów. Sytuacja w tym sektorze pogorszyła się m.in. w skutek rosnącej popularności tabletów, a zwłaszcza Apple iPada i mniejszego zapotrzebowania na procesory Intela.

Intel planuje zainwestować 300 mln dolarów w rozwój technologii dla urządzeń typu ultrabook. W przyszłości mają one posiadać wiele funkcji znanych obecnie z tabletów, m.in. dotykowe wyświetlacze.

Lenovo oprócz IdeaPada U300S zaprezentowało także nieco grubsze i cięższe laptopy U300 (1,59 kg) oraz U400 (2 kg), które wejdą na rynek w tym samych czasie, co omawiany ultrabook.