Lenovo zaprezentowało najcieńszego ThinkPada

ThinkPad X1 to kolejny laptop niewielkich rozmiarów stanowiący konkurencję dla MacBooka Air firmy Apple. Nowy produkt Lenovo jest bardzo cienki i lekki, a do tego ma być wytrzymały, oferować długą żywotność baterii i wysoką wydajność.

Lenovo ThinkPad X1 ma 17 mm grubości i waży 1,7 kg. Jest cienki i lekki, ale, jak podaje producent, przeszedł testy wytrzymałości i cechuje go odporność na upadki, zachlapanie oraz porysowanie i pęknięcia ekranu. Ten został wykonany w technologii Gorilla Glass wykorzystywanej m.in. w wyświetlaczach smartfonów. Jego przekątna to 13,3 cala.

Nowy laptop chińskiego producenta wyposażony jest w baterię, która może pracować około 5 godzin bez przerwy. Do naładowania jej w 80 proc. potrzeba tylko pół godziny. Tę ostatnią możliwość Lenovo nazywa funkcją RapidCharge.

Zobacz również:

ThinkPada X1 został wyposażony w 8 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 160 GB. Dostępny jest z procesorami Intel Core i3-2310M (2,1 GHz i 3MB cache L3) i i5-2520 (2,5 GHz i 3MB cache L3). Dysponuje portem HDMI i technologią bezprzewodowego przesyłu obrazu Intel Wireless Display. Opcjonalnie może posiadać port USB 3.0.

Laptop trafił do dystrybucji w sugerowanej cenie 1 399 dolarów. Można się jednak spodziewać, że w Polsce będzie jeszcze droższy.