Lenovo zaprezentuje smartfona dla graczy z serii Legion

Chińczycy zamierzają wprowadzić konkurenta dla ASUS'a ROG Phone 2 i Xiaomi Black Shark.

Lenovo od kilku lat z powodzeniem sprzedaje urządzenia z serii Legion, które dedykowane są graczom. Wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości producent wprowadzi do sprzedaży smartfona zaprojektowanego z myślą o grach. Producent uruchomił już oficjalne stronę poświęconą urządzeniu "Lenovo Legion Gaming Phone". Informacja ta została przekazana za pomocą chińskiego portalu społecznościowego Weibo. Nowy smartfon będzie bezpośrednią konkurencją dla ASUS'a ROG Phone 2.

Lenovo zaprezentuje smartfona dla graczy z serii Legion

Źródło: gizchina.com

Lenovo z pewnością przy projektowaniu Legion Gaming Phone skorzysta z doświadczenia pracowników Motoroli. Dyrektor generalny działu telefonii komórkowej Lenovo China - Chen Jin powiedział w wywiadzie, że Legion Gaming Phone zostanie zaprojektowany z wykorzystaniem wieloletniego doświadczenia w dziedzinie esportu. Jin mówił, że projektowanie urządzenia poprzedzone było badaniami i pozyskaniem informacji od użytkowników sprzętu Lenovo Legion.

Przy okazji Chen Jin podkreślał, że mimo, iż w chwili obecnej Lenovo w związku z transformacją sieci 4G do 5G dostarcza na rynek mniejszą ilość urządzeń, to nadal jest firmą, która ma ogromny potencjał i walczy o sukces.

Lenovo zaprezentuje smartfona dla graczy z serii Legion

Źródło: gizchina.com

Z wypowiedzi wywnioskować można, że Lenovo pokłada duże nadziej w nowej sieci 5G. Przedsiębiorstwo zamierza również uwzględnić opinie użytkowników oraz partnerów biznesowych podczas projektowania nowych urządzeń.

W chwili obecnej brakuje potwierdzonych informacji na temat Lenovo Legion Gaming Phone. Wiemy jedynie, że urządzenie zadebiutuje na rynku już wkrótce. Z pewnością smartfon Legion Gaming Phone wyposażony będzie w topowe podzespoły z procesorem Qualcomm Snapdragon 865 na czele, aby był w stanie konkurować z Xiaomi Black Shark, ASUS ROG, Razer Phone, Nubia Red Magic i innymi smartfonami stworzonymi z myślą o graczach.

Źródło: gizchina.com