Leonardo da Vinci - gdzie obejrzeć o nim film?

Leonardo da Vinci to jeden z najbardziej znanych malarzy na świecie. Jego obrazy wyceniane są na nawet 450 milionów dolarów. Gdzie można obejrzeć o nim film?

Spis treści

Leonardo da Vinci urodził się w 1452 roku i jest jednym z najbardziej znanym przykładem człowieka renesansu. Uważa się go za utalentowanego malarza, który stworzył takie dzieła jak: "Mona Lisa", "Ostatnia Wieczerza" czy "Dama z łasiczką". Dziś świat okrążyła informacja, że w jednym z prywatnych mieszkań w Neapolu znaleziono kopię jego dzieła o tytule "Zbawiciel Świata", który namalował jeden z jego uczniów - najprawdopodobniej Girolama Alibrandi. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć filmy o Leonardzie da Vinci wraz z informacją, gdzie można je obejrzeć.

Vinci

Vinci

Polski film "Vinci" w reżyserii Juliusza Machulskiego został wydany w 2004 roku. Historia opowiada o Cumie - złodzieju antyków, który po wyjściu z więzienia za włamania dostaje zlecenie kradzieży znanego obrazu "Dama z łasiczką" Leonarda da Vinciego. W rolach głównych: Robert Więckiewicz, Borys Szyc, Jak Machulski, Kamilla Baar, Jacek Król, Marcin Dorociński oraz Łukasz Simlat. Film dostał 9 nominacji do nagród oraz wygrał dwie: Złotego Lwa za najlepszy scenariusz dla Juliusza Machulskiego oraz Złotą Kaczkę za najlepszą aktorkę polskich filmów sensacyjnych dla Kamilli Baar. "Vinci" można obejrzeć na witrynie Player.pl za darmo.

Kod da Vinci

Kod da Vinci

"Kod da Vinci" w reżyserii Rona Howarda swoją premierę miał w 2006 roku. Fabuła filmu zaczyna się od niespodziewanego morderstwa kustosza muzeum Jacques Sauniere. Na miejsce został wezwany spec od wszelkich symboli, Robert Langdon, który na miejscu odkrywa szereg śladów, które mogą pomóc w ustaleniu zabójcy, ale również są elementem jeszcze większej zagadki... Film "Kod da Vinci" był nominowany do 12 nagród, w tym do Złotego Globu za najlepszą muzykę dla Hansa Zimmera. W głównych rolach zobaczymy takich aktorów jak: Tom Hanks ("Forrest Gump"), Audrey Tautou ("Amelia"), Ian MacKellen (trylogia "Władca Pierscieni"), Jean Reno ("Leon zawodowiec") oraz Paul Bettany ("Manhunt: Unabomber"). Film można obejrzeć na platformie Netflix w ramach abonamentu.

Zobacz również: Netflix - ranking najlepszych dramatów 2020 roku