Leopard czy kameleon?

Jak podaje serwis MacosXrumors, powołując się na "dobrze poinformowane źródła", firma Apple rozwija oprogramowanie do wirtualizacji, które być może ujrzy światło dzienne wraz z premierą kolejnej wersji systemu MacOS X 10.5 o nazwie roboczej Leopard.

Oprogramowanie to pozwoli na tworzenie i uruchamianie na komputerach Apple, wyposażonych w procesory firmy Intel, wirtualnych maszyn z innymi systemami operacyjnymi, jak na przykład Windows czy Linux.

Oprogramowanie, o nazwie kodowej Chameleon, ma być dostępne w dwóch wersjach: klienckiej i serwerowej. Pierwsza z nich będzie funkcjonalnie podobna do Virtual PC, natomiast druga będzie służyła jako serwer wirtualizacji i będzie dostępna z systemem Mac OS X 10.5 w wersji Server. Jest jednak możliwe, że firma Apple będzie chciała sprzedawać nowy produkt niezależnie od systemu operacyjnego.

Źródła informujące o tym produkcie twierdzą, że Apple rozwija nowy produkt wraz z firmami takimi jak Intel i Microsoft. Nie wiadomo, czy oprogramowanie rozwijane przez firmę będzie kompatybilne z technologią wirtualizacji Intela ogłoszoną w ubiegłym roku. Nie wiadomo też, czy nowe oprogramowanie będzie dostępne na komputery Apple ze starymi procesorami Power PC.

Więcej informacji: MacosXrumors