Leopard daje 5 razy większą satysfakcję niż Vista

Jak podaje amerykański Computerworld, korporacyjni użytkownicy Leoparda 5 razy częściej mówią, że są z niego "bardzo zadowoleni" niż posiadacze komputerów z systemem Windows Vista. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez firmę analityczną ChangeWave Research.

Badanie przeprowadzono wśród 2200 pracowników amerykańskich firm. Aż 53 procent właścicieli maszyn z systemem Mac OS X 10.5 twierdziło, że są "bardzo zadowoleni". W przypadku Windows XP wyjątkową satysfakcję deklarowało już tylko 40 procent, a w przypadku Visty - zaledwie 8 procent użytkowników.

Jak utrzymuje Paul Carton, prezes ChangeWave, wyniki są jednoznaczne: Apple wyznacza standardy zadowolenia wśród klientów korporacyjnych. Ludziom podobają się decyzje firmy z Cupertino.

W ciągu następnych 90 dni 8 procent wszystkich ankietowanych deklarowało chęć zakupu notebooków z systemem Mac OS X. To niezwykle słaby wynik biorąc pod uwagę, że na maszyny z Windows XP zdecyduje się ponad połowa badanych (53%), a na sprzęt z Vistą - co piąty ankietowany (20%).