Leopard "pójdzie" na pececie

Najnowsze wydanie systemu operacyjnego firmy Apple zaledwie trzy dni po światowej premierze zostało zhakowane. Na stronie internetowej OSx86 Scene znalazł się bowiem poradnik dla użytkowników Windows, tłumaczący, w jaki sposób zainstalować Mac OS X 10.5 na pececie, bez potrzeby kupna komputera z rodziny Mac.

Na forum OSx86 Scene znaleźć można kompletny instruktaż instalacji Leoparda na komputerze PC. Sytuacja ta powtarza się za każdym razem, gdy ma miejsce premiera nowego OS-u Apple. Przed przystąpieniem do instalacji Leoparda na pececie warto jednak wziąć pod uwagę, iż instalacja systemów spod znaku Jabłka na maszynach innych niż komputery Mac jest złamaniem licencji Apple.

Firma nie zezwoliła jeszcze twórcom oprogramowania do wirtualizacji na opracowanie metod uruchomienia Mac OS X 10.5 na komputerze z Windows.Koncern zapewne w najbliższej przyszłości podejmie kroki, aby wytropić osoby odpowiedzialne za zhakowanie Leoparda.

To nie jedyny front wojny firmy z Cupertino z hakerami. W trakcie minionego weekendu grupa hakerów uruchomiła serwis internetowy Jailbreak Me, przeznaczony dla posiadaczy iPhone'a i iPoda touch, a udostępniający narzędzia pozwalające na instalowanie na tych urządzeniach aplikacji firm trzecich.


Zobacz również