Leopard zaktualizowany

Trzy tygodnie po premierze systemu operacyjnego Leopard pojawiła się pierwsza aktualizacja dla niego. Mac OS X 10.5.1 poprawia działanie kilkunastu komponentów OS-a, w tym Findera, narzędzia do backupu danych Time Machine oraz klienta pocztowego Mail.

Wśród składników systemu, do których adresowana jest aktualizacja, znalazły się ponadto: Airport, Znów na moim Macu, iCal, Mail, Firewall, a ponadto usługi sieciowe, drukowanie, zabezpieczenia i narzędzia dyskowe.

Dużą liczbę poprawek wprowadzono w programie Mail - update poprawia stabilność działania programu podczas zmiany rozmiaru kolumn w przeglądarce wiadomości lub przełączania między szablonami papeterii, usuwa błąd z kontami e-mail dodanymi przy użyciu funkcji "Prosta konfiguracja" i poprawia zgodność Inteligentnych skrzynek pocztowych z funkcją .Mac Sync.

Z Findera usunięto problem z ewentualną utratą danych podczas przenoszenia plików między partycjami w Finderze. Wyeliminowano możliwość występowania błędów w Time Machine występujących w przypadku korzystania niektórych rodzajów napędów (zwłaszcza dysków MBR z jedną partycją o pojemności przekraczającej 512 GB).

Aktualizacja usprawnia także partycjonowanie dysków, jeżeli na tym samym dysku utworzonych jest kilka zestawów RAID.

Szczegółowe informacje o aktualizacji znaleźć można na stronie tutaj.

Pobierz Mac OS X 10.5.1